databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Lumière Noire pour Femme Maison Francis Kurkdjian

Lumière Noire pour Femme
značka: Maison Francis Kurkdjian
parfumér: Kurkdjian, Francis
rok: 2009
určení: pro ženy
složení: růže, kmín, piment, pačuli, narciska
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Miru (02.3.2021 )

...lahodně naalkohovělé
světlo.
...ano, jas a voda v ovzduší.
Krásné!.
Delikátní růže ochucená párem éterických slz ze sytých narcisů, utlumená velejemně živočišným kmínem rozemnutým na hebký, měkce vzdušný
prach.
Tohle je světlo v noci, světlo v duši člověka, i přesto, že jeho srdce je černě okoralé...
Nevím, jak to popsat, ale narcis ve složení dodává jakési podprahové
kostelní mystično, bázeň a
pokoru...
...jakože naděje
existuje
pořád...

Avatar
jerry (30.4.2020 )

Růže se žlutým narcisem si daly dostaveníčko v koupeli, do které si nasypaly něco málo koupelové soli. Po vyprchání lehce vzdušných tónů z koupelové soli šly relaxovat do lázně sladce nektarově balzámové. vybalily mentolovou žvýkačku a kolem rozházely pár čerstvě utržených svěže zelených sedmikráskových lístečků. Nádhera...

Avatar
ntiti (04.10.2016 )

Naprosto mi učarovala....

RŮŽE!... zapomenutá v potemnělém lesním mlází - běžela tudy za svítání laň a trochu ji přišlápla k zemi. Okvětní lístky pláčou životodárnou mízu, kterou slunce skrze listí ozlacuje záblesky a osušuje zlomené růži slzy ....jako když vpodvečer jinoch utěšuje svedenou dívku v růžových záhonech, které spolu pohříchu zplenili.

Avatar
Chantal (06.6.2016 )

Kontrast růže s pačuli je opravdu zdařilý a neotřelý, vůně drží na kůži jako přibitá a má krásnou orientální projekci. Typově mi velmi připomíná Oriental Brulant od Guerlain.

Avatar
wendulka (31.7.2015 )

Už z názvu lze odvodit, že vůně má být založena na kontrastu světla a tmy, jimiž jsou v tomto případě růže a pačuli. A ti jsou tam skutečně i největšími hráči. Ze začátku je kořeněná především pepřem a jen pár zrníčky kmínu, jenže už po chvilce náznak temnoty mizí a ukáže se, že je to růže svěží, rozzářená a koupe se ve sladkém nektaru z pomerančového květu. Pak přichází znovu otřesy, které rozevřou prašnou zem a chtějí růži pohltit a uzavřít ve svých temných chladných chyprových útrobách.

Ale opět jako záblesk světla přichází na pomoc pomerančový květ, tentokrát posílený o několik žlutých okvětních plátků narcisu a růže se díky nim znovu rozzáří. Vzájemným třením se nakonec kolem nich vytvoří jemný obláček z pudrového pižma. Pravda, je v ní víc světla než tmy, přesto je to pro mě zatím nejhezčí Francisova růže.