databáze 143785 vůní od 9527 značek a 1814 parfumérů

Lui / Œillet Pourpre Guerlain

Lui / Œillet Pourpre
značka: Guerlain
parfumér: Jelk, Delphine , Wasser, Thierry
rok: 2017
určení: unisex
hlava: hruška, hřebíček
srdce: benzoin, karafiát
základ: kůže, vanilka, pižmo, kouř

V roce 2021 byla vůně přejmenována na Œillet Pourpre a zařazena do kolekce L'Art & La Matière (flakon vpravo).

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
andry (10.5.2021 )

Křehká máslová hruška, co se rozplývá v ústech, tlumeně nasládlá a výrazně okořeněná pikantním hřebíčkem. Ten plynule přechází do jeho květinové roviny a mění se v hrst květů rudých kořenitých karafiátků. A potom přichází ta nejhezčí část - karafiátky se rozpouští v průsvitně kouřovém benzoinu ve stylu arménských papírků, který je ještě podkreslený jemnou kůží a nakonec zesládne hladkou vanilkou. Výborné provedení, kdy se jednotlivé vývojové fáze postupně vlévají jedna do druhé. Samotná vůně je však poměrně křehká a jemná. Je otázkou, zda by jí intenzita ale nebyla na škodu a nezabila by ty krásné nuance. Orient z motýlích křídel.

Avatar
jerry (05.8.2020 )

Jemný sladký pepř s ještě lehčím prachovým hřebíčkem a nepatrný závan šafránu - všechno je to lehké, vzdušné, rozevláté. A po rozvonění vysoce distinguovaná pryskyřice s jemnou porcí sladkých zahradních karafiátků. A na vše se snesl z labutěnky vyklepnutý vanilkový pudr.

Avatar
Miru (22.11.2018 )

...vlastně v podstatě souhlasím s Vendulkou...,
jen bych dodala spíše pár pocitových vjemů:

LUI Guerlain
Intimní.
Delikátní měkce palčivé teplo.
Hebká prašná dřevitost.
Jemná zakouřená teplá mýdlovost.
Chlupatě želatinový polštářek z hrušky máslovky.
(tou palčivostí, černě mléčnou mýdlovostí, prachovým dřevem a podprahovou vanilkově naovocnělou příchutí mi naskakují vůně Santal Royal, Habanita L´Esprit, Vanitas, Acqua e Zuchero...)
Ale on je to vlastně ve finálě velmi příjemně nasládlý ultra hedvábně hustý karafiát s pikogramy pikanterie, s vláčně prachovým pižmem s mikroskopickými stopami - spíše tušené - hrušky.
...předzvěst erotiky v dandy stylu...
23/03/18

Avatar
wendulka (28.10.2017 )

Je po dvou letech konečně zase pořádnou a osobitou exkluzivkou z produkce Guerlain. Delphine Jelk s nádherným akordem hřebíčkového karafiátu, který v úvodu osvěžuje ledová hruška. A ačkoliv to oficiální složení nepřiznává, přijde mi, že jí tam upadla i špetka drcené lékořice se skořicí. Po několika minutách však hruška zmizí a vystřídá vanilkově pryskyřičnatý benzoin, čímž v kombinaci s palčivou dřevitostí hřebíčku a trochou balzamického kadidla na chvíli typově připomene Bois d´Armenie, jak píše Monsieur Guerlain.

Jakmile se ale v další fázi přidá i samotná vanilka, nabídne se podoba s jinou guerlainovskou exkluzivkou a to se Spiritueuse Double Vanille jen s tím rozdílem, že Lui místo rumu obsahuje v základu nádherný tón měkoučké kůže, která jde s přispěním nadýchaného bílého pižma až do semišova a tudíž mi nesklouzne do vanilkové náplně do buchet jako SDV. Jedinou slabinou je její intenzita – Lui se totiž podobně jako taková Cuir Beluga drží jen v bezprostředním okolí nositelky, i když výdrž má jinak o něco lepší.