databáze 112380 vůní od 8280 značek a 1553 parfumérů

Love Tuberose Amouage

Love Tuberose
značka: Amouage
parfumér:
rok: 2018
určení: pro ženy
hlava: tuberóza, gardénie, jasmín
srdce: smetana, vanilka
základ: cedrové dřevo, santalové dřevo

Secret Garden Collection

Diskuze:
Amouage (Značky)
Komentáře k vůni (12)
Avatar
Dalia (27.2.2020 )

Něco je ve vzduchu … snad radost?
Hořkosladká omamnost bílých květů utopená v husté smetaně ovoněné vanilkou. Pár zelených lístků a troška dřevitosti na okraj. To je celé. Ovšem je to pěkné, příjemné a kupodivu téměř éterické. A takové celé usměvavé.

Avatar
Miru (09.2.2020 )

Whiskey, buble gum a tuberosa...
...whiskeová/silně alkoholová(ale chutně, kvalitně) a současně žvýkačkově ovocně šťavnatá, delikátně živočišná květina a
s ní
krémové mýdlo s příchutí nesladce máslové gardenie.
Přestože je vůně konzistence vyšlehané husté hladké pěny,
má v sobě i podprahovou velejemnou křupavost(čerstvý křehký cedr).
Přestože je vůně příjemně animální,
má v sobě i podprahovou čistotu.
...něco na způsob Narciso Rodriguez Narciso EdP 2014 x Juicy Couture Juicy Couture 2009 x Gucci Bloom 2017.
(...z orientu nic. Resp. na značku Amouage bych vůni netipovala vůbec. Je to takové milé, líbivé... Jako má Chanel svoji No.5 L´Eau nebo Gabrielle a nebo Dior svojí Joy nebo Poison Girl EdP 2016, Amouage má Love Tuberose...)
03/06/19

Avatar
blackviolet (10.5.2019 )

Okvětní plátky tuberózy a gardénie vmíchané do sladkého vláčného krému z tonky a vanilky, s pár hoblinkami zelené citronové kůry. Se santalem a cedrem se krém stává našlehanější a vzdušnější, pudrově sušší, dokonce jako by v něm bylo pár zrnek mořské soli. Taková tuberózová pěna na mořském břehu.

Avatar
slniecko (26.1.2019 )

Rozkošná sladká bielokvetinovka, našľahaná sladká smotana bohato ozdobená bielymi lupienkami. Stružlinky marcipánu, kryštálový cukor. Potiaľ celkom dobre, ak je niekto na gurmánky, horšie je, že sladkosť sa zvýrazňuje a stupňuje, kvety úplne odchádzajú do úzadia. Zaujímavý je snáď len veľmi jemný, občas prebleskujúci karamelový tón.

Avatar
jerry (31.12.2018 )

Bílé květiny zasypané krystalky cukru a zalité jemným vanilkovým krémem - chvílemi ale krém květiny výrazně upozaďoval. Nejhezčí je pro mě úplný konec v podobě lehkého pudru s jemným liliovým pylem. Pěkná, líbivá...bohužel však zároveň i jednotvárná. Sladkost je skoro až úderná a ubíjející - typově mi to připadá jako analogie LVEB se všemi negativy. Pro mě je naštěstí výdrž podstatně kratší, než jsem u Amouage zvyklá.

Avatar
andry (21.10.2018 )

Vezměte Reminiscence Dragee, takový ten sladký pudřík s troškou Lipa, přidejte krotkou tuberózu, řekněme Kiliánovu Beyond Love, ale bez těch zelených lístečků, smíchejte a nalepte cenovku. Je to hezoučké, milé, to nepopírám, dokonce se mi asi líbí z této kolekce nejvíc, ale jinak se poněkud nudím.

Avatar
zdensy (04.10.2018 )

Jemnější Carnal Flower. Není co dodat.

Avatar
wendulka (04.10.2018 )

Je to příjemná smetanově vanilková tuberóza, kolem níž v úvodu protančí i kokosová tiaré s gardénií. Kdyby se v ní ty bílé květiny nějak udržely a pracovaly dál, tak bych měla pochopení jak v případě jejích dvou předchůdkyň z této kolekce. Jenže ony se v čele s tou tuberózou v tom krému chantilly po rozvonění vyloženě utopí a zavře se nad nimi hladina a vznese od ní jen obláček pižma, ze kterého prší cedrové hoblinky.

Avatar
Renusatko (24.9.2018 )

Mléčná tuberóza a další bílé květiny jemně oslazené vanilkou. Přitom tuberóza je tady opravdu nevýraznější a jasmín ani gardénie se nesnaží dostat do popředí. Je jemná, hladká, mírně pudrová a krásná. Oproti ostatním Amouage nemá velkou výdrž a celkově se hodně drží u těla. Určitě dobře doplňuje Secret Garden Collection a flakón ji opět skvěle sedne.

Avatar
Martula (23.9.2018 )

Sytá, krémová a sladká tuberóza. Příjemná, líbivá, absolutně nekonfliktní vůně. Za minutku se rozvoní do své konečné fáze a pak už se jen líně převaluje na pokožce, pomalu, aby nevybočila z řady a vyhnula se všemu kontroverznímu.

Avatar
Korsičanka (04.9.2018 )

Souhlasím s Domenicou až na jeden okamžik, kdy mi gardénie ve vůni zhoubičkovatěla - ale pak se zase hezky srovnala. Tuberóza místy připomíná jemnější a sladší Carnal Flower. Ač se po počátečním nástřiku vůně zdála z kůže mizet, po chvíli se opět zjevila a předvedla obsahově všechny své varianty. Po 2 hodinách cítím stále ze zápěstí teplou smetanu s vanilkou:) Řekla bych, že společný základ s fialovou a růžovou sestrou rozhodně nezapře.

Avatar
domenica (04.9.2018 )

Love Tuberose je abstraktní variací na tuberózu a bílé květy obecně. Stejně jako ostatní vůně řady The secret garden collection je sytá, přítulná a evropská. Gurmánský akord vanilkového krému chantilly osekává jakékoli případné disharmonické tóny tuberózy a ostatních bílých květin, kompozici uhlazuje a zpřístupňuje ji tak širšímu publiku. Pudrové a dřevité tóny v základu příjemně hladí a hřejí. Blízká příbuzná Kilianovy Voulez-vous couchez avec moi, avšak pudrovější a hlubší (v notovém zápise ji slyším o oktávu níž). Odstín flakónu souzní perfektně.

Pro mě zatím favorit z této kolekce a na cestě do mého tužebníku následuje hned nedávno uvedenou Imitation.
Edit - a po pár dnech jde z tužebníku zase ven. Je pěkná, ale pudrová nakonec až moc, takovým urputným způsobem.