databáze 124375 vůní od 8629 značek a 1632 parfumérů

Le Lion de Chanel Chanel

Le Lion de Chanel
značka: Chanel
parfumér: Polge, Olivier
rok: 2020
určení: pro ženy
hlava: citrón, bergamot
srdce: labdanum, madagaskarská vanilka
základ: santalové dřevo, pačuli

kolekce Les Exclusifs de Chanel

Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
wendulka (31.12.2020 )

Po osvěžujícím citrusově aldehydovém úvodu vás obklopí kouřový oblak labdana, z něhož nevyskočí lev, ale coromandelové lvíče (pačuli s vanilkou). Svou sílu budoucího krále džungle spíš než řevem dává najevo vrněním a zatínáním drápků do zdi, na níž ještě navlhlá omítka nestačila pořádně zaschnout, a zanechává v ní tak hluboké stopy. Pak ovšem jeho pozornost upoutá kožený míč, který se k němu přikutálí, a začne si s ním hrát. Unavený vším tím dováděním nakonec odkráčí zdřímnout si do pelíšku, kde ho konečně můžete pohladit po srsti a zjistíte, že je oproti oproti coromandelovému tatínkovi na omak hebounce plyšová.

Avatar
Dalia (20.12.2020 )

Vůně Země ...
Na mě se dívej a přestaň se ptát. Tak jako ostatní i ty všechno chceš znát. Avšak ptáte se špatně, vy ptáte se slovy. Odpověď dostaneš, až ptát srdcem nebudeš se bát. Na mě se dívej a otázky nech, ať v dýmu se ztratí, poslouchej a mou píseň zpívej, protože já jsem matkou, která za děti své platí … a dýchej, prociť mou vůni. Mé slzy voní, když pláču skrze pryskyřice stromů, můj smích voní, když teplým paprskem svítím ti na cestu domů …
Vůně jantarově pryskyřičná, halící se do jemného roztančeného závoje dýmu, zemitě tmavá, dřevitá, po vanilce nasládlá, ale v úvodu citrusy jiskřivá. Voní mi jako všechna tajemná zákoutí lesů, jako matka příroda, ve které je prapůvod všeho. Magická vůně.

Avatar
euridike (16.12.2020 )


... něco o šelmách v nás...
... o těch rychlých a dravých...
... o těch hebkých a mazlivých...

Le Lion de Chanel je o důstojné eleganci, hřejivé, nepodbízivé, téměř královské - a kdyby mohl být tenhle lev skutečným králem, byl by jím. Na druhou stranu - proč vlastně ten kondicionál? Mohl-li se Králem Slunce stát jeden těžce marnotratný homo sapiens francouzského střihu, tak potom má tento lev na královský titul zcela jistě nárok. Protože ano - tahle vůně se zdá být rodu královského. Ne, není na ní nic nevídaného, jen je prostě dost dobrá v té své pryskyřičné kořenitosti. Tahle vůně není divá šelma - ale není to ani malé kotě, hebké kotě, co šlo na kutě příst. Je to sebevědomá a svobodomyslná lvice. Jen víc takových...

Avatar
domenica (02.12.2020 )

Orientální a živočišná vůně, nevinně zářivá i kouřově temná, aldehydově jiskřivá a luxusně semišová a ambrová... Lev je to spíše mručící, žádný řev pokud jde o intenzitu a projekci. Ale okolí se rádo příblíží, zdá se mi.

Vůně Le Lion je příbuzná s Coromandelem, s Cuir de Russie, a s Shalimarem, ale je to Shalimar z těch dávných dob, kdy voněl i po kůži a pryskyřicích... tady ale v moderním, průsvitném provedení. Pro mě je tu i odkaz k diorově Mitzah.
(29.11.2020)

Avatar
Martula (02.12.2020 )

Shalimar č.p. + Coromandel EdP + přidat na volume asi tak o 20 čárek = Le Lion de Chanel. Pryskyřičně kožená nádhera se sílou lva. Vyznívá na mně trochu více pánsky než bych chtěla, ale i tak od ní nemůžu odtrhnout nos. Neobvyklý Chanel. Nevědět, o co jde, tipovala bych nějakou hodně drahou arabskou vůni..

Avatar
Miru (02.12.2020 )

...dnes má podobu luxusní měkoučké černé kůže v kožešinově prachově vláčné zlaté pryskyřici s mikrotóny alkoholu.
Ultra lahodné...
...tichá síla lvice...
(dnes něco na způsob Soleil de Jeddah)

Avatar
Miru (01.12.2020 )

...čistý parfém Shalimaru, vyhlazený do konzistence jasmínovo-aledehydového oblázku Allure EdP, zakápnut esencí z vůní Parfums d´Empire(možná Cuir Ottoman.?)
s delikátními poutpouriovými(měkké slamněnky v pryskyřici) tóny hořícími, stydlivě vypalujícími žhavě sálající cejchy do kůže...
Zvláštně zeleně
- hladce citrusová bergamotová silice v santalově dřevitém krému, jenž se později zásluhou pačuli ještě dochutí a zhoustne -
hořící mýdlový Shalimar parfém s vetkanou étericky hedvábnou živočišností(současně však vnímáte i hladký chlad...)

Luxusní sofistikovaná distingovanost -
to je

Le Lion de Chanel
...vůně, jež na pokožce mění barvy a tvary jak barevná sklíčka v kaleidoskopu...
...záleží na tom, jak rychle se pohybujete/jak se cítíte...,
a vůně, která není pro každého
(no, však také - každý není lvem...)
((Le Lion de Chanel = 70% Guerlain/Shalimar : 30% Chanel/měkce vláčné aldehydy/No.5 + Allure EdP))