databáze 141230 vůní od 9436 značek a 1800 parfumérů

Le Lion de Chanel Chanel

Le Lion de Chanel
značka: Chanel
parfumér: Polge, Olivier
rok: 2020
určení: pro ženy
hlava: citrón, bergamot
srdce: labdanum, madagaskarská vanilka
základ: santalové dřevo, pačuli

kolekce Les Exclusifs de Chanel

Diskuze:
Komentáře k vůni (10)
Avatar
jerry (04.4.2022 )

Mezi prapředky téhle vůně patří Shalimar a trochu i light verze Cuir de Russie - po bleskurychlém odeznění počátečního vzdušně studeného závanu se zjevila pryskyřičným kouřem důkladně impregnovaná prohřátá jemná kůže. A někde se schovává trochu "sklepní" pačuli. V dojezdu pak je "shalimarovský rodokmen" (tentokrát Shalimar Cologne) nejpatrnější - sladce kouřová kůže s citrusy, se špetkou dřevité pudrové vanilky a trochou decentní zelené pačuli. U Chanelu od dob Cuir de Russie hodně nevídaný počin.

Avatar
Panenka (21.7.2021 )

Tohle je jediný mně známý Chanel, který není neosobní a bez duše. Právě naopak. Je to skutečná šelma. Kočkovitá šelma. Její kožíšek je měkký a hřejivý, ta vůně umí být mazlivá... Ale každá kočka má i drápy a špičaté ostré zuby - a když není v náladě nebo jí něco přelítne přes nos, umí kousnout nebo zatnout do vás drápy. A navíc, tohle není ledajaká kočka... je to lev, král zvířat, zapomeňme na to, že by se neprosadil, je to celkem silná pecka. Tahle vůně je kontroverzní. Jsou dny, kdy vyloženě sedne a mazlí se se mnou, a dny, kdy místo abych nosila já ji, vláčí ona mě. Těžko odhadnout předem, jaký den bude jaký. Kočce neporučíš a ona se teprve po nástřiku milostivě rozhodně, zda tě zahrne svou přízní. Ale... nakonec ani ty dny, kdy vláčí ona mě, nejsou tak špatné. Je to dobrodružství. Asi mám štěstí, že i v těch horších dnech jsem stále členem smečky a ona mi prostě jen připomíná svou nadřazenost. Dokážu si ale představit, že jiní to štěstí nemají a stanou se lvu kořistí.

Avatar
alibi (07.4.2021 )

Z mého pohledu je Le Lion de Chanel vůní orientální podobnou parfému Shalimar (Guerlain). Je to vůně kožené tašky, do které se vám vylil vzorek Shalimaru Extrait. Vůně přechodu ze sluncem zalité ulice plné turistů do klidu chladného kostela provoněného kadidlem, kde usedáme na leštěnkou vyčištěnou lavici s koženým polstrováním a obdivujeme dřevěné zlatem zdobené sochy, prastaré tapiserie a kamenné ozdoby na kůru. Vůně pohodlného interiéru někde na zámku v místnosti s krbem, koženými křesly, knihovnou plnou v kůži vázaných svazků a barokní výzdobou.

V základu je vůně suchá, kožená, lehce ambrově živočišná. Má jásavý citrusový nahořklý úvod a srdce nasládle vanilkově kořeněné a kouřové. Z Coromandelu (Chanel) má krásné lakované dřevo (pryskyřice) i závan pačuli. Prý je v ní odkaz k Cuir de Russie (Chanel), kterou neznám. Ale z "ruských kůží" a vlastně jakýchkoli kožených vůní, které jsem doposud zkoušela, je kůže v Le Lion de Chanel pro mne nejpřitažlivější.

Z Le Lion de Chanel je cítit větší formálnost, než je tomu u vůní Guerlain. Přesto je vřelejší, než obvyklá produkce značky Chanel, a mně se velmi líbí. Tleskám.

Avatar
wendulka (31.12.2020 )

Po osvěžujícím citrusově aldehydovém úvodu vás obklopí kouřový oblak labdana, z něhož nevyskočí lev, ale coromandelové lvíče (pačuli s vanilkou). Svou sílu budoucího krále džungle spíš než řevem dává najevo vrněním a zatínáním drápků do zdi, na níž ještě navlhlá omítka nestačila pořádně zaschnout, a zanechává v ní tak hluboké stopy. Pak ovšem jeho pozornost upoutá kožený míč, který se k němu přikutálí, a začne si s ním hrát. Unavený vším tím dováděním nakonec odkráčí zdřímnout si do pelíšku, kde ho konečně můžete pohladit po srsti a zjistíte, že je oproti oproti coromandelovému tatínkovi na omak hebounce plyšová.

Avatar
Dalia (20.12.2020 )

Vůně Země ...
Na mě se dívej a přestaň se ptát. Tak jako ostatní i ty všechno chceš znát. Avšak ptáte se špatně, vy ptáte se slovy. Odpověď dostaneš, až ptát srdcem nebudeš se bát. Na mě se dívej a otázky nech, ať v dýmu se ztratí, poslouchej a mou píseň zpívej, protože já jsem matkou, která za děti své platí … a dýchej, prociť mou vůni. Mé slzy voní, když pláču skrze pryskyřice stromů, můj smích voní, když teplým paprskem svítím ti na cestu domů …
Vůně jantarově pryskyřičná, halící se do jemného roztančeného závoje dýmu, zemitě tmavá, dřevitá, po vanilce nasládlá, ale v úvodu citrusy jiskřivá. Voní mi jako všechna tajemná zákoutí lesů, jako matka příroda, ve které je prapůvod všeho. Magická vůně.

Avatar
euridike (16.12.2020 )


... něco o šelmách v nás...
... o těch rychlých a dravých...
... o těch hebkých a mazlivých...

Le Lion de Chanel je o důstojné eleganci, hřejivé, nepodbízivé, téměř královské - a kdyby mohl být tenhle lev skutečným králem, byl by jím. Na druhou stranu - proč vlastně ten kondicionál? Mohl-li se Králem Slunce stát jeden těžce marnotratný homo sapiens francouzského střihu, tak potom má tento lev na královský titul zcela jistě nárok. Protože ano - tahle vůně se zdá být rodu královského. Ne, není na ní nic nevídaného, jen je prostě dost dobrá v té své pryskyřičné kořenitosti. Tahle vůně není divá šelma - ale není to ani malé kotě, hebké kotě, co šlo na kutě příst. Je to sebevědomá a svobodomyslná lvice. Jen víc takových...

Avatar
domenica (02.12.2020 )

Orientální a živočišná vůně, nevinně zářivá i kouřově temná, aldehydově jiskřivá a luxusně semišová a ambrová... Lev je to spíše mručící, žádný řev pokud jde o intenzitu a projekci. Ale okolí se rádo příblíží, zdá se mi.

Vůně Le Lion je příbuzná s Coromandelem, s Cuir de Russie, a s Shalimarem, ale je to Shalimar z těch dávných dob, kdy voněl i po kůži a pryskyřicích... tady ale v moderním, průsvitném provedení. Pro mě je tu i odkaz k diorově Mitzah.
(29.11.2020)

Avatar
Martula (02.12.2020 )

Shalimar č.p. + Coromandel EdP + přidat na volume asi tak o 20 čárek = Le Lion de Chanel. Pryskyřičně kožená nádhera se sílou lva. Vyznívá na mně trochu více pánsky než bych chtěla, ale i tak od ní nemůžu odtrhnout nos. Neobvyklý Chanel. Nevědět, o co jde, tipovala bych nějakou hodně drahou arabskou vůni..

Avatar
Miru (02.12.2020 )

...dnes má podobu luxusní měkoučké černé kůže v kožešinově prachově vláčné zlaté pryskyřici s mikrotóny alkoholu.
Ultra lahodné...
...tichá síla lvice...
(dnes něco na způsob Soleil de Jeddah)

Avatar
Miru (01.12.2020 )

...čistý parfém Shalimaru, vyhlazený do konzistence jasmínovo-aledehydového oblázku Allure EdP, zakápnut esencí z vůní Parfums d´Empire(možná Cuir Ottoman.?)
s delikátními poutpouriovými(měkké slamněnky v pryskyřici) tóny hořícími, stydlivě vypalujícími žhavě sálající cejchy do kůže...
Zvláštně zeleně
- hladce citrusová bergamotová silice v santalově dřevitém krému, jenž se později zásluhou pačuli ještě dochutí a zhoustne -
hořící mýdlový Shalimar parfém s vetkanou étericky hedvábnou živočišností(současně však vnímáte i hladký chlad...)

Luxusní sofistikovaná distingovanost -
to je

Le Lion de Chanel
...vůně, jež na pokožce mění barvy a tvary jak barevná sklíčka v kaleidoskopu...
...záleží na tom, jak rychle se pohybujete/jak se cítíte...,
a vůně, která není pro každého
(no, však také - každý není lvem...)
((Le Lion de Chanel = 70% Guerlain/Shalimar : 30% Chanel/měkce vláčné aldehydy/No.5 + Allure EdP))