databáze 142597 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Lavs Unum / Filippo Sorcinelli

Lavs
značka: Unum / Filippo Sorcinelli
parfumér: Sorcinelli, Filippo
rok: 2013
určení: unisex
hlava: jasmín, kardamom, černý pepř
srdce: pryskyřice elemi, hřebíček, koriandr, labdanum
základ: růžové dřevo, větvičník, ambra, tonka, opopanax
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
slniecko (03.4.2020 )

Soľ a aldehydové tóny. Potom studené, veľmi studené kadidlo. Trochu drevených tónov, ktoré postupne akoby "schnú" a a vyvynú, ostáva len vôňa akoby nadpozemského kadidla....skôr chladného, ale už nie tak studeného...pôsobí veľmi pokojne, akoby s odstupom a stálo a len veľmi pokojne a dlho slabne.

Avatar
ModestMourek (22.2.2020 )

Úvod je celkem příjemný, mýdlový, lehce pepřově štiplavý, provzdušněný éterickými květinami, žel po čtvrt hodině cítím pouze nepříjemnou dezinfekci. Teprve po hodině se ukáže nádherné zemité kadidlo, které vydrží několik dalších hodin.

Avatar
wendulka (11.3.2016 )

Nadšení pro kadidlovky mě pustilo už před nějakou dobou, nicméně příjemná zkušenost s Opus 1144 a Rosa Nigra, řada recenzí, označujících Lavs za nejlepší kadidlovku ze všech a Filippeho gotický vzhled a taky fakt, že tenhle všestranně nadaný pán je mimo jiné i osobním krejčím posledních dvou současných papežů, nakonec přece jen podnítily mou zvědavost chtít se seznámit i s ní. A dlužno dodat, že tahle orientálka je z celé trojice jediná, která mi tentokrát nepřipomíná žádnou ze stávajících vůní.

Ze začátku je trochu ostřejší díky drcenému pepři s kardamomem. Samotné kadidlo v ní je studené a ačkoliv není mramorové, evokuje dojem starobylého chrámu s vysokými kamennými klenbami. Jediný náznak hřejivosti přichází po rozvonění od palčivě dřevitého hřebíčku a koriandru, která se však v další fázi ztratí suché kouřovosti labdana, pudrově pryskyřičnatého opopanaxu a balzamické ambry. Za celou dobu tu nenajdete ani jediný náznak sladkosti, ale přitom vůbec nepůsobí drsně jako Avignon a další vůně tohoto typu. Může se pochlubit i skvělou výdrží. A ačkoliv mým favoritem zůstává i nadále Reve d´Ossian, Lavs rozhodně řadím k těm nejoriginálnějším kadidlovkám.