databáze 119415 vůní od 8487 značek a 1599 parfumérů

Kyara Di Ser

Kyara
značka: Di Ser
parfumér: Shinohara, Yasuyuki
rok: 2000
určení: unisex
složení: taliansky citrón, taliansky grapefruit, francúzsky tuberózový absolut, mysorský santal, vietnamské agarové drevo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (1)
Avatar
ModestMourek (10.12.2019 )

Kyara (kinam) je vzácný druh vietnamského oudového dřeva, pro nějž je charakteristický vysoký obsah pryskyřic a svěží zelená vůně. Je tak vzácná, že když se ji někomu podaří získat, použije ji raději jako vykuřovadlo, než by se z ní snažil destilovat olej. Existuje však několik výjimek, například olej Kyara LTD 2.0 (Ensar Oud) nebo přírodní parfém Kyara (Di Ser) vystavěný kolem oleje z kyary. Exkluzivita kyary se samozřejmě odráží v ceně: 1 g zmíněného oleje stojí 1600 USD a 33 mL parfému vyjde na 1150 USD.

Kyara (Di Ser) se otevírá zelenou mátovou svěžestí kyary, k níž se po několika minutách přidávají ovocné tóny růže, přes které kyara zvolna přechází na vypálenou hlínu a následně na jemně vydělanou hebkou kůži, přičemž obojí je podbarveno stopou úvodní zeleně. Závěr tvoří nahořklé pryskyřičné dřevo, které je dobře známé z rozličných oudových parfémů, například z Alizarinu od Penhaligon’s. Přírodní vůně mě nepřestávají překvapovat. Výdrž přesahuje 4 hodiny.