databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Kobako (1982) Bourjois

Kobako (1982)
značka: Bourjois
parfumér:
rok: 1982
určení: pro ženy
složení: vanilka, jasmín, růže, magnólie, galbanum, hřebíček, skořice, karafiát, tonka, lilie, cibetka, benzoin, kadidlo, ambra, větvičník, pižmo, kůže
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
jerry (19.1.2019 )

Zpočátku orientální dřevitá chypré jak vyšitá - ovšem postupným rozvoněním se zvýraznil sladký santal a sladké koření (pepř, hřebíček). A zvláštní květinově svěží tón vůni příjemně odhlehčil. Zmiňovanou podobnost s Opiem mohu potvrdit (po rozvonění) - Kobako je ale znatelně jemnější, mnohem méně kořeněnější a méně santalová......prostě není to taková pecka jako Opium

Avatar
wendulka (24.1.2015 )

Tak pokud jde o to přirovnávání vůně Kobako k Opiu, za sebe říkám vychytralé „jaein“. Jsou tam určité náznaky, ale ne tak výrazné, abych ho já osobně jako mohla považovat za plnohodnotnou náhradu, na to je pro mě na rozdíl od Opia přece jen malinko nesourodé. Rozhodně k němu má však nejblíž, že všech vůní, které jsem zatím měla možnost vyzkoušet.


Určitě největším překvapením jsou ty chyprově zelené tóny s kapkou citrusů, většinou se jich člověk dočká až po rozvonění, tady je to naopak. Pak už se před vámi otevírá ta starodávná dřevěná skříňka.


Univtř skrývá zapálené vonné tyčinky santalu a květinové mýdlo – nejprve převažuje jasmín, pak se přidává i karafiát. Krabička ukrývá i nějaké to koření: hřebíček a skořici. Zde by byly ty styčné body s Opiem.


Když ovšem toto všechno z krabičky vyndáte, ukáže se, že je vespod vykládaná kůží a říkejte si, co chcete, dno ukrývá pačuli se zeleno-zemitými tóny . Na druhou stranu když uvážím cenu, skutečně musím souhlasit s tvrzením, že je to vůně, která za málo peněz nabízí docela hodně muziky.