databáze 141144 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Jungle L'Elephant Kenzo

Jungle L'Elephant
značka: Kenzo
parfumér: Ropion, Dominique
rok: 1996
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, hřebíček, římský kmín
srdce: kmín, mango, otočník, ylang ylang, lékořice, gardénie, kardamom
základ: ambra, pačuli, vanilka

design flakonu: Joël Desgrippes

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (09.4.2021 )

Není ani sladká, není ani lékořicová, zato je silná....opravdu jako slon. Je to pořádná nálož suché skořice s hřebíčkem, která se tulí jak heboučký plyšáček. Po hodině se sice objevil trochu rušivý pačuliový podtón, ale pod náporem skořice se dal na zbabělý úprk. Je krásná, ale obávám se, že víc jak jeden střik bych asi neunesla. A ta výdrž - 1 podvečerní střik na hřbetě ruky voněl přes všechno mytí a sprchování ještě druhý den dopoledne.

Avatar
Miru (27.4.2020 )

...kompotovaným mangem naovocnělá hřebíčková skořice ve zvláštním stavu...
...totiž - když svaříte lžíci skořice v troše vody, necháte vychladnout, tak vám skořice vytvoří jakýsi sliz, něco jako rozklepnuté syrové vejce. A tak nějak podobně vnímám i samotnou vůni, její konzistenci...
Jungle Elephant voní delikátně pikantně, až palčivě, ale teple.
Na kůži se vám rozvaluje kašmírová exotika,
nadýchaná hustá krémová pasta s mléčnou květinovou máslovostí, nasládlá vanilkou v santalové pěně se smetanovou pylovostí.
...měkká a objímající, plná, vyplňující veškerý prostor v chřípí
...provokativně lahodná
Rozvážnost, skrytá síla, klid, krása.
Intenzivní intimnost
07/11/19

Avatar
euridike (27.4.2020 )


Za ty věky, co ho znám, o něm vím tohle - je růžový a baculatý, vypadá trochu jako Elton John, rád si drbe záda o kůru skořicovníku, při dlouhých procházkách cucá klokanky a lékorky (ano, někdy obojí najednou), čas od času si dá růžovou žvýkačku Hubba Bubba, večer před spaním kouří hřebíčkové cigarety a přemítá o tom, jaké to je - žít v džungli velkoměsta. Protože v té jeho džungli si o něm šeptají, že je divnej. Není. Divná je ta džungle kolem...

Avatar
wendulka (04.6.2016 )

Je jednou z nejpozoruhodnějších kořenitých orientálek, co znám. Dominique Ropion tu naprosto geniálně smíchal palčivě dřevitý hřebíček s příjemně živočišným kmínem a osvěžil je mandarinkou. Zároveň přidal kus šťavnatého manga, který ještě přisladil coca-colovými tóny otočníku, tropickým ylangem s vůní zralých banánů a šikovně nadávkovanou špetkou lékořice a skořice. Pro vybalancování sladkosti pak v další fázi použil pikantní kardamom s pačuli a pryskyřičnatou ambrou, aby to nakonec celé ještě zahustil vanilkou. V létě dovede být poměrně vražedná, ale v zimě je to dokonalá zahřívací vůně s neskutečně dlouhou výdrží.