databáze 119990 vůní od 8502 značek a 1608 parfumérů

Iris Torréfié Guerlain

Iris Torréfié
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2020
určení: unisex
hlava: bergamot, kardamom, káva
srdce: konkrét bledého kosatce, mošusové semínko
základ: vanilka, ambra, čaj, kůže, opopanax

kolekce L'Art et la Matiere

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
blackviolet (18.10.2020 )

Zelená a korálově červená vůně.
Na začátku je plnokrevný kosatec s mrkvovým podtónem, který mu propůjčí zemitost aniž by připomínal samotnou mrkev. Je spíš jako korálově červená krémová rtěnka. Bergamot se svěžím kardamomem a jemná kůže je jako tmavě zelená semišová látka, do které je kosatec zavinutý. Krátce zavane vůně kávy jakoby vítr foukl do suchého prášku z pomletých kávových zrnek. A ze semiše vykoukne i jemné mýdlo z mošusových semínek. To nakonec i zůstane, pudrově kosatcové a bergamotově zelené.

Avatar
Martula (17.10.2020 )

Není to gurmánka. Je to květinová vůně s tím nejelegantnějším kosatcem, s jakým jsem se dosud setkala. Elegantní vůně mají někdy tendenci být příliš uhlazené a trochu nudné. Tady to nehrozí, protože ten tmavě fialový kosatec je dokreslený svěžím bergamotem a špetkou kávy s kardamomem. Bergamot s kávou a kořením vytváří zajímavý kontrast, nijak kosatec nepřebíjí. Kosatec je pudrový a vůně nesladká, bergamot osvěžuje od začátku až do konce.

Avatar
domenica (17.10.2020 )

Kosatec kardamomový. Suchý, kořenitý a kořeněný kosatec, který v kombinaci s osvěžujícím bergamotem a měkkým pižmem vytváří lahodný obláček elegantní a distingované vůně. Iris Torréfié promlouvá spíše tlumeně, ale vemlouvavě. Tak trochu netypický guerlain, vzhledem k produkci posledních let a vsadila bych se, že málokdo by při zkoušce naslepo tipoval právě tento parfémový dům... ale přesto, nechal mi okamžitě vzpomenout na dvě vůně Jeana Paula Guerlaina, obě z roku 2001 - Secret Intention a Purple Fantasy. Obě s kardamomem jako společným jmenovatelem. A velmi příjemná spojitost tu je i s mými oblíbenými olejovými extraity Cardamusc a Iris Pallida od Hermès z roku 2018.
(30.8.2020)

Avatar
Fleur (16.10.2020 )

Impozantní fortissimo nástup kosatce. V závěsu je stopa středně pražené a čerstvě pomleté kávy s ovocně nakyslou chutí z plantáží v Indonésii, kůra z bergamotu, hořká mandle, hebká kůže vonící novotou. Sebevědomá elegance. A potom se vůně ztratí. Je to s ní stejné, jako když jsem kdysi na starém knoflíkovém rádiu zkoušela naladit zahraniční rozhlasovou stanici a odněkud z nepředstavitelné dálky, rušena praskáním a hvízdáním v reproduktoru, ke mně doléhala hudba, povědomá skladba, u níž jsem si ale nedokázala vybavit název. Navonět se Iris Torréfié je téměř jako poslouchat přes stěnu rádio od sousedů. Vůně tu chvíli je, potom zmizí, ale když se člověk hodně soustředí, ucítí ji v podobě tlumeného perleťově rtěnkového obláčku, který v základu připomíná méně sladký French Kiss.