databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Iris Shot Olfactive Studio

Iris Shot
značka: Olfactive Studio
parfumér: Ropion, Dominique
rok: 2020
určení: unisex
hlava: guatemalský kardamom, kosatcový aldehyd, madagaskarský růžový pepř, poupě černého rybízu z Francie
srdce: kosatcový konkrét, mandle, semínka mrkve
základ: haitský vetiver, ambroxan, virginský cedr

Sepia Collection

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
blackviolet (07.4.2021 )

Kosatec se ukáže ve své suché a zemité poloze, ale pak je tu moment překvapení a kouřový obláček z koření, které se praží na plotně. Mrková semínka, sezam, kardamom a pár zelených černorybízových poupat. Je to zajímavé a líbí se mi to, je mi jen trochu líto toho zemitého kosatce. Trochu to spraví sladké mandle a kosatcový pudr s oříškovým vetiverem. A kosatec se pod nimi přece jenom schovává. Moc pěkné.

Avatar
wendulka (10.2.2021 )

Dovede-li někdo pracovat se složkami, které úplně ve vůních vyloženě nevyhledávám v kombinaci s mými naopak oblíbenými, pak je to rozhodně Dominique Ropion. Nebeský aldehyd, jak ho znáte např. z Pierrovy L'Eau Guerrière, zde jako čerstvý větřík přivane na lesní palouček chladivý kardamonový prach. Počechrá mechové polštářky, po nichž se rozkutálely bobule černého rybízu, na kterých tu ještě před chvilkou hodovali lesní skřítkové, než je povolal znovu do služby král elfů Oberon, aby pro vílí královnu Titanii přichystali svatební mandle s marcipánem.

Oberonem není nikdo jiný než mrkvičkový kosatec z původní toaletky 28 La Pausa (Chanel) a Titanií elegantní pudrový iris se zemitými podtóny suchého vetiveru z mojí zamilované Iris Poudre (Frederic Malle). Virginský cedr, který dost často vnímám jako odřezky z ostrouhaných tužek, tu má formu spíše droboučkých pilin a jehličí, jimiž je vystláno Oberonovo lůžko a špetka ambroxanu v základu tu jen pomáhá vytvářet z této elegantní kosatcovky hřejivý kašmírový šál. Tleskám!!!