databáze 127447 vůní od 8746 značek a 1660 parfumérů

Il Giglio di Firenze La Via del Profumo

Il Giglio di Firenze
značka: La Via del Profumo
parfumér:
rok: 2016
určení: pro ženy
složení: absolutní kosatec, kosatec concrete, pravá ambra, plumérie, mimóza
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
alibi (21.4.2021 )

Vůně je oslavou kosatce. Jak trefně poznamenala Jerry, je to: "nadpozemský kosatec". Ostatní složky kosatec pouze hýčkají, nadlehčují a doslazují. Je to vůně teplá, pylovo-prachově kosatcovo-máslová, intimní, důvěrná. Něco vám připomíná, něco z raného dětství. Jakmile přivoníte, zjihnete a musíte se usmívat.

Když jsem si v hlavě třídila, co o vůni napsat, abych ji co nejlépe přiblížila, vzpomněla jsem si na mou oblíbenou knihu Parfém - příběh vraha. Takto si totiž představuji vůni, kterou si hlavní hrdina Jean-Baptiste Grenouille musel vytvořit, protože sám nijak nevoněl a ani nepáchl, a tím v lidech vzbuzoval strach a odpor. Je to ta vůně, kterou potřeboval, aby manipulativně u lidí vzbuzoval soucit, aby touto "vůní nevinnosti" dojímal okolí. Ani mě tedy nepřekvapilo, že přesně tuto inspiraci měl AbdesSalaam Attar, o čemž jsem se potom dočetla na oficiálních stránkách. Přesně tak totiž tento "nadpozemský kosatec" voní. AbdesSalaam Attar ho zhmotnil dokonale. Vůně hlaviček novorozeňátek.

Avatar
blackviolet (18.4.2021 )

Kosatcový kořen rozemletý na prach spolu s čokoládově hebkou ambrou, sucho a teplo. Prach se pomalu usazuje na medových mimózách a tropicky ovocných plumériích. Nádherná variace na téma kosatec.