databáze 119390 vůní od 8485 značek a 1599 parfumérů

Idôle Lancôme

Idôle
značka: Lancôme
parfumér: Maisondieu, Shyamala , Medina, Adriana , Le Garlantezec, Nadege
rok: 2019
určení: pro ženy
složení: turecká růže, růže stolistá, bergamot, hruška, indický jasmín velkokvětý, akord chypre, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
alibi (29.1.2020 )

Úvod nijak neoslní, protože máte pocit, že takových vůní jste už potkaly mnoho. Potom se rozvine do sice ne příliš originální, ale velmi velmi příjemné ovocně květinové vůně na dřevitém základu. Cítím kolečka bergamotu, plátky hrušky nashi, a drobné jasmínové kvítky, které plavou ve sklenici růžové vody. Cítím vůni ženské kůže se zbytky parfému - bílé krémové pižmo ozvláštněné dřevitou vůní (snad cedr a stopa vanilky nebo cashmeranu). Jemná, příjemná a nevtíravá vůně. Líbí se mi.

Avatar
Dalia (30.12.2019 )

Malé kouzlo v perleti …

Z moře dárek držím v dlani, co zdobený je perletí. A přitom myslím právě na ni, s níž duše vždy se rozletí. Na tu vůni z růží květů, která unáší mě do dálných světů. Do světů, kde vracím se do dětských chvil a růže tam voní k tanci víl. A v tom perleťovém matném jasu zakletý je sám pán času … proto jsem stále dítětem.
Půvabné pojetí růže, které se v úvodu představí nahořklou svěžestí bergamotu a lehkou trpkostí tvrdé zelené hrušky. Trošku divoké, ale příjemné. Navíc se ovoce rychle odporoučí a už se můžeme kochat celým růžovým záhonem vydechujícím svou nektarovou sladkost. Postupně se přidává heboučká pudrová stopa, která na kůži zůstává dlouhou dobu.
Romantická, ale ne vyloženě dívčí, snivá, perleťová vůně.

Avatar
slniecko (12.9.2019 )

Veselá, milá ovocenka, pokračujúca rozjasanými kvetmi. Fakt podarená. Ako síce mi okamžite naskočili asociácie s ďalšími vôňami, s novou Bel-Air od Molinardu na čele, čiže žiadny prevratný úkaz sa nekoná, ale v rámci mainstreamu v bežných parfumériách je to veľmi príjemné osvieženie. A flakón sa mi fakt veľmi páči.

Avatar
Fleur (07.9.2019 )

Pro mě je to vůně smíru.
Odpouštím značce Lancôme, že ukradla název Lubinu a Armanimu (a opravdu nepovažuji za výraznou kreativitu, že Idôle odlišila použitím accent circonflexe, protože tady funguje jenom jako bezduchá grafická ozdoba upomínající na jméno značky).
Odpouštím, že vykrádá vlastní poklady, poněvadž připomíná to lepší z původního Trésoru, a inspiruje se i cizími, neboť trošku kopíruje Idylle od Guerlainu.
Flakón je nádherný, ale jeho minimalistické ploché linie moc nekorespondují s bohatým vyzněním vůně. Ta má ovocný začátek s čerstvou hruškou a chladivými konvalinkami, ale zakrátko zrůžoví okvětními plátky, pudrem a dobarvuje ji i troška zralých broskví. Vše se ovíjí a pne kolem kosmetického pižma, takže výsledek je velmi ženský, líbivý, s dostatečnou výdrží i prostorovostí . Originalitu nehledejme, ale na mainstream je to opravdu slušně odvedená práce.
Pokud se naplní tvrzení Jerry, že kdyby toto chtěl být trhák letošních Vánoc, byl by to trhák povedený, tak odpouštím značce Lancôme, že vrhla na trh La Vie Est Belle.

Avatar
Miru (23.8.2019 )

Líbivka.
Něco z Ó de Azur, Chloé Nomade, Mon Parfum Paris Floral.
Jako dárek pro nenáročné - bezva.
Jinak - kde je originalita.?, jedinečnost?
La Vie Est Belle je líbivka, davovka. Ale JE originální, velmi kvalitní.
Idole - taková hodná "vůňka"...
...nuda.
21/08/19

Avatar
jerry (23.8.2019 )

Na začátku svěže krémo-pudro-dřevitá, skoro až nijaká, ale rozvoněla se ve velkém stylu: vystouplo dřevo se šťavnatou nezralou zelenou hruškou, svěží bílé květiny (konvalinka a jasmín) zalité v průzračném ledu a na vše se sneslo dřevitě krémové pižmo s růžovým pudrem. Na současné poměry vcelku povedený mainstream. A navrch i originální tenký flakón. Suma sumárum - kdyby toto chtěl být trhák letošních vánoc, byl by to trhák povedený...