databáze 110100 vůní od 8223 značek a 1531 parfumérů

Hwyl Aesop

Hwyl
značka: Aesop
parfumér:
rok: 2017
určení: unisex
hlava: koření, tymián
srdce: cypřiš, dřevité tóny
základ: vetiver, olibanum, větvičník
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
cashic (17.7.2019 )

bylinně zelený začátek si poměrně rychle lehne a zůstává směs kadidla, dřeva a pryskyřičných tónů... dojem kolísá mezi zemitě prašným, suše dřevitým, kouřovým a balzamickým, ale není to žádná lesní divočina, spíš prosté, ale kultivované útočiště v lese - kadidlo prozrazuje stopu civilizace, někdo tu docela nedávno byl, ale teď jste tu sami ... je meditativní, neznatelně nasládlá, ani studená, ani teplá, nedere se do prostoru, neobjímá, ale není ani odtažitá, současně hluboká a lehká... jako buddhistická svatyně uprostřed lesa

Avatar
ModestMourek (12.9.2018 )

Slovo hwyl pochází z velštiny, v níž se jeho význam pohybuje od „zápal, vřelost, vroucnost“ přes „úspěch, zdar“ po „sbohem, plavba lodí“. Britská angličtina jej převzala především ve významu zápalu.

Parfém Hwyl vskutku prokazuje zápal tvůrců pro japonský cypřiš Hinoki (Chamaecyparis obtusa). Začíná nasládlým zeleným cypřišem podbarveným bylinkami, pokračuje jemně oříškovým vetiverem smíchaným se svěžím kadidlem a končí prašným cedrovým dřevem se zemitým podtónem. Nádhera. Výdrž při 25 °C přesahuje 8 hodin.