databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Egypt Eight & Bob

Egypt
značka: Eight & Bob
parfumér:
rok: 2014
určení: unisex
hlava: levandule, mech, limetka
srdce: kardamom, muškátový oříšek
základ: santalové dřevo, kůže, pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (20.3.2021 )

Oblejší a propracovanější verze parfému Pasha de Cartier EdT (Cartier). Chladivá krémová levandule, osvěžená plátkem nesladké limetky a okořeněná muškátovým oříškem a zeleným kardamomem, se uhlazuje sametovým pačuli. Výdrž přesahuje 3 hodiny.

Avatar
Martula (05.3.2021 )

Óda na kardamom. Vše se točí kolem něj. Ta sušená levandule, limetková šťáva, jemná kůže i mechové tóny jsou jen rámečkem pro obraz dokonalé vůně kardamomu, která je pikantní a čistá zároveň. Hladká a komplexní vůně bez jakýchkoli ostrých hran, luxusní. Klidně i jako dámská.

Avatar
wendulka (15.5.2017 )

V první fázi je podobně jako Cap d´Antibes vystavěná na akordech fougere. Přivítá vás kombinací ostřejší levandule, osvěžující limetky a jemně štiplavého kardamomu, evokující vůni pánského holičství. Postupně však začíná mechově měknout, levandule v ní získá i lehoulinký ovocný nádech, aby se nakonec s pomocí muškátového oříšku a santalu proměnila v elegantní kořenitě-dřevitou vůni, doplněnou zemitostí pačuli a podtóny pánského semiše. Mohla by se líbit hlavně obdivovatelům Antico Caruso (Profumum Roma) s tím, že Egypt je bez pomerančového květu a mandlí, čímž mně osobně přijde mnohem ucelenější. A intenzitu a výdrž má naprosto srovnatelnou, přestože jde v tomhle případě pouze o toaletku!!!