databáze 131740 vůní od 8971 značek a 1696 parfumérů

Hibiscus MahaJád Maison Crivelli

Hibiscus MahaJád
značka: Maison Crivelli
parfumér: Bisch, Quentin
rok: 2021
určení: unisex
složení: ibišek, absolut damašské růže, máta klasnatá, černý rybíz, granátové jablko, mošusové semínko, skořice, absolut vanilky, kůže
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Korsičanka (11.9.2021 )

Slaďounká růže s trochou počáteční kyselosti dané ibiškem či rybízem.
Ta se bohužel v průběhu vyzařování vůně ztratí a zůstane typově růže od Lancôme - Parfait de Rôses či Rôses Berberanza, možná i Lettre Pushkar od Elly K. (Její Rose de Pushkar ještě neznám:)) A drží na papírku jak helvetská víra - nebo jako opravdový parfém:) Zkouška na kůži bohužel splynula s jinými vůněmi, mea culpa:)

Avatar
euridike (06.9.2021 )

Byla to chyba, velká, velká chyba...
Od první chvíle, kdy ji spatřil, věděl, že je to kráska.
Byl si tím jistý, nikdy nepochyboval.
Ale jak říkám - byla to chyba, velká, velká chyba.
Nemohla s tím nic dělat, to zjistila poměrně záhy, čas od času pak ještě měla tendenci mu říkat, že se plete, ale nechtěl jí naslouchat, vždycky jí na to s úsměvem řekl to svoje "ne ne ne ne ne...".
Tak to vzdala.
Věděla, že on na to stejně jednou přijde.
Přece si musí všimnout.
Že není kráska.
Že je zvíře...
... až se jednoho dne rozhodne vzít si jeho duši a naložit ji do sklenice z IKEA.
Hodí ji na dno, když sebou bude chtít tlouci o stěny, zasype ji drcenými semínky z rostliny abelmoschus moschatus, aby se utišila, pak ji nechá tonout v sirupovitě nasládlé rybízové šťávě, aby duše věděla, jaké to je - topit se v něčem sladce lepkavém... A nakonec až po hranu sklenice nalije růžový olej, sklenici zavře, zaklapne obloučkový uzávěr... A rázným pohybem zápěstí rozpoutá v té sklenici bouři, aby duše cítíla lehkou nauseu, jako tenkrát v dětství na řetízkovém kolotoči, aby věděla, jaké to je, když je jednomu mdlo k nevyslovení...

Ano, taková je to vůně. Růžově naovocnělá, čajová a pižmově sladká, je v ní závrať, lépe to říct neumím, nepotřebuju a nechci.