databáze 126594 vůní od 8705 značek a 1652 parfumérů

Gin Fizz Lubin

Gin Fizz
značka: Lubin
parfumér: Giboulet, Henri
rok: 2009
určení: pro ženy
hlava: bergamot, sicilský citron, mandarinka, smrk
srdce: kosatec, pomerančový květ, absolutní růže, turecký jasmín
základ: benzoin, florentský kosatec, lilie, vetiver, větvičník, bílé pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
blackviolet (12.7.2020 )

Orosená sklenice. Kostky ledu, citrón, mandarinka a bergamot se zeleným galbanem, nezbytný jalovec. To je léto a gin fizz.
Tato vůně má ještě navíc květinové srdce. Pomerančový květ zjemňující citrusy, pudrový kosatec s růží a pižmo, které všechno zabalí do jemného krému. Příjemná trpkost vůně ale zůstane zachovaná a větvičník s vetiverem vykouzlí lehký efekt chypre, takže v létě se bude nosit krásně.

Avatar
daniela (21.8.2018 )

Jemná a osvěžující vůně. Ze začátku voní opravdu jako Gin Fizz - jemně citrónová, lehká, s podtónem ginu - až jsem se lekla, aby to nevypadalo, že mám pár koktejlů v sobě :) Pak se ale rozvoněla už bez ginu, příjemně, jako čerstvá čistota po sprše, v dobrém slova smyslu. Je i mírně mýdlová, pěkná!

Avatar
slniecko (24.1.2016 )

Ostrrrý nástup, nejaký starý čistiaci prostriedok, citrón a smrekové ihličie, postupne krotne a vynára sa jazmín, pomarančový kvet a vetiver...zaujímava vôňa...úplne ultimatívne nesladká, ale zato výrazná.

Avatar
wendulka (20.6.2015 )

Musím souhlasit s Fleur, tahle vůně se rozhodně nedrží jen zadaného formátu osvěžujícího alkoholického nápoje. To platí leda pro první polovinu s nazelenalými jiskřivými citrusy, které tomu v kombinaci s jalovcovým jehličím, mají dodat zdání citronového ginu se sodou. Osobně z toho ten dojem vyloženě nemám, ale i tak je to příjemně osvěžující.

Během pár minut však jako bychom ten koktejl vypili. Jalovec zmizí úplně, citrusy se stáhnou kompletně do pozadí a vůně se změní v lehoučkou, benzoinem prohřátou květinovku. Puget se skládá z okvětních plátků růže, osvěžujícího, nepatrně nasládlého pomerančového květu a pudrového kosatce a je zasypaný hromadou bílého pižma, které osciluje na pozemí sypkého a tekutého pudru.

Fleuřin přívlastek kosmetické pižmo je v tomhle případě taky naprosto trefný. Nicméně ani já si ji jako vůni pro Grace Kellyovou nějak nedokážu představit. Na to je tahle vůně až příliš moderní. Ale pokud někdo hledá zajímavou "svěženku" s poměrně slušnou výdrží, měl by Gin Fizz vyzkoušet.

Avatar
Fleur (02.5.2015 )

Vůně je to poněkud dvojlomná: jakoby uvnitř flakónu rovnoběžně táhly dva proudy. První je citrusový, zelený, jiskřivý, s drobnými bublinkami štípajícími v nose. Druhý je sytější, květinový jako koberec vysypaný z bílých okvětních plátků růže o Božím Těle. Vše pak spojuje máslový kosatec, benzoin a kosmetické pižmo. Parfém má sice evokovat dynamičnost jazzových 50. let a tehdejší módní koktejl GinFizz servírovaný v barech amerického střihu v Paříži, připomíná však spíše spořádanou školačku v nažehlené bílé halence, usrkávající brčkem zteplalou citronádu. Představuji si, že jeho původní verze, kterou Henri Giboulet vytvořil jako poctu herečce Grace Kelly, obsahovala pravděpodobně více aldehydů a galbanum v ní bylo ostré jako sekáček na led. Současná verze je konformní vůně, která se trošku podobá svěžesti v Lacoste Pour Femme a v dojezdu pak Essenci od NR.