databáze 119415 vůní od 8487 značek a 1599 parfumérů

French Lover / Bois d'Orage Frederic Malle

French Lover / Bois d'Orage
značka: Frederic Malle
parfumér: Bourdon, Pierre
rok: 2007
určení: pro muže
složení: andělika, cedr, vetiver, kosatec, nové koření, galbanum, pačuli, kadidlo, pižma
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
andry (22.1.2020 )

Pierre Bourdon při komponování této vůně pravděpodobně myslel na leccos - kromě mě. Vetiver s galbanem si řádí a mě tahá za nos něco jako šťáva z nahnilého pomeranče a pod tím vším dřevité kadidlo předstírá, že to zachrání, když v jedné ruce přitáhne bylinně hořkou anděliku a v druhé ruce hřejivé pižmo. Nezachránilo, spíš propukla hromadná bitka. Francouzský milenec ze mě asi teda nebude, s tím už se nějak smířím, ale rozhodně tuhle vůni budu muset aplikovat na vhodnější objekt.
Edit, aplikováno na vhodnější objekt: Příjemná zelenodřevitá zakouřená vůně, souhlasím s označením "ležérní", která bohužel neměla dlouhého trvání a po 5 hodinách zbyl na kůži už jen slabý citrusový vzdech, který ovšem "běžný neparfémový smrtelník" ani nezaznamenal.

Avatar
blackviolet (13.8.2019 )

Ležérní elegance. Musí slušet klukům v džínách i mužům v obleku. Andělika s pepřem a zeleným galbanem, vůně jehličí v lese, vetiver a cedr. Jednoduchá vůně, která neruší a zároveň dovede vytvořit kolem nositele (a nebo i nositelky, proč ne?) auru sofistikovanosti.

Avatar
ModestMourek (16.3.2018 )

Francouzský milenec se cestou za milenkou zastavil na skleničku fernetu v zahradní restauraci z oříškového dřeva. Na letním slunci dřevo uvolňovalo zbytky terpentýnové pryskyřice a vítr sem přinášel zelenou vůni andělikového lesa, s níž se mísilo kadidlo z nedalekého vesnického kostelíka. Tak se mu zde zalíbilo, že tu proseděl celý den… Je to typově podobná vůně jako Encre Noire à L'Extrême od Lalique, ovšem povedenější a s delší výdrží.

Avatar
jerry (18.6.2015 )

Celkem výrazná počáteční nahořkle zelená smršť v čele s galbanem by slabší povahy mohla odradit.....a to by byla věčná škoda. Netrvalo totiž dlouho a rozvoněla se do podoby zeleného, nasládle kouřového vetiveru. Je to sice vůně pánská, ale pohybuje se na hraně mezi pánskou vůní a unisexem.