databáze 136570 vůní od 9206 značek a 1743 parfumérů

Freefall: Lost In Heaven Francesca Bianchi

Freefall: Lost In Heaven
značka: Francesca Bianchi
parfumér: Bianchi, Francesca
rok: 2019
určení: unisex
hlava: grep, zelená mandarinka, absolut pomerančových květů, jasmín, ylang ylang, mimóza, magnólie
srdce: římský kmín, skořice, koriandr, pravá ambra
základ: pižmo, kastoreum, včelí vosk, kosatcové máslo, absolut labdana, opopanax, otočník, vetiver, santalové dřevo, pačuli, tonka
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Miru (29.1.2021 )

...kmín s mandarinkou a čokoládou
...koriandr utopený v tekuté ambře
...všemi tmavými barvami hrající
živočišnost.
Lost in Heaven není pro každého...
...protože ne každý má v sobě
vnitřní oheň,
až bolestnou, postupně se odkrývající sladkost,
na botách ulpělý prach z dalekých cest nomádů,
v letním žáru obilný pyl vytvářející mapky v čůrcích potu na zátylku,
chlad, až mrazivý, jež může být z noční zimní oblohy a nebo
jediného
pohledu...
(ano, uváděné ingredience jsou zde přítomny do poslední... Je pak jen na chemii a emocích, které právě rozehrají na vaší kůži svůj part.)

Avatar
teena-s (24.11.2020 )

(Modrá hodina je na mě příliš nepostihnutelnou kompozicí,neumím ji dokonale rozvonět,téměř ji necítím a tak nemohu porovnat s všeobecnou domněnkou) avšak ,tato vůně je :
hutná
medová
živočišná
sladká
návyková
chlípná
spíš než Nebe ji vnímám jako Limbus,trochu si zařádit než se unudím mezi bílýma obláčkama
Budoir + Bee + sladký nektar pomkvětu + tempery na paletě
Není to vůně pro mě ale je dost dobrá

Avatar
wendulka (08.11.2020 )

Naprosto souhlasím s Martulou. Lost in Heaven je částečně rekapitulací celé dosavadní parfémové tvorby Francescy a částečně přidala i něco úplně nového, čímž vytvořila jakousi vlastní verzi guerlainovské 180 Ans de Creation. V nahořklém zeleně citrusovém úvodu se skrze pudrově sladkou mimózu připomene Angel´s Dust, zelený jasmín z Etruscan Water, zde doplněný o tropický, maslově ovocný ylang ylang s pomerančovým květem. Balzamická medová ambra s kořením a pryskyřicemi se hlásí k The Dark Side, živočišnost kastorea s kmínem, včelím voskem a koženým podtónem labdana k Under My Skin. A tím vším propletla nádherný máslový kosatec s prachově sladkou skořicí.

Avatar
jerry (28.4.2020 )

Famózní začátek mi na okamžik připomněl L´Heure Bleue č.p., ale pak nastoupil opulentní balzámově zakouřený (ale jo, ta trocha zatuchlinky tam je) pomerančový květ. Pár kapek sladkého nektaru, hodně dřeva macerovaného v kyselé pryskyřici a velká dávka kouřového živočišna. Je to poctivé, je to originální...leč pro mě přespříliš opulentní a živočišné. A ta L´Heure Bleue tam celou dobu krouží...

Avatar
Martula (12.1.2020 )

Tato vůně na mě působí tak, jako by v ní Francesca zrekapitulovala celou svou dosavadní parfémovou tvorbu. A je to dokonalé. Z příběhů ostatních vůní je tady vždy kousek, jedna kapitola, vše dohromady to pak vytváří snový rajský svět, ve kterém se ráda ztratím. Je tam všechno. Naděje a touha, nejistota, naplnění, vášeň, poznání. Nahořklost citrusů, sladký med jasmínu a mimózy, konejšivost včelího vosku a pryskyřic, znepokojivá živočisnost kastorea a římského kmínu. Zralá vůně, která staví na poctivém parfumerském řemesle - jako ostatně i všechny další vůně této značky. Tleskám.

Avatar
blackviolet (13.10.2019 )

Trochu gurmánské, trochu květinové, trochu citrusové, trochu kořenité a trochu pudrové obláčkové nebe. Vůně snění, vzpomínek, nevinnosti i zralosti.
Pomerančový květ s jasmínem, medová mimóza s voskem a pudrový otočník s obláčkem koření. Pryskyřice, labdanum a živočišná ambra a k nim jako kontrast sladká skořicově tonková lahůdka, doplněná něžným obláčkem máslového kosatce a pudrového pižma.