databáze 115184 vůní od 8355 značek a 1572 parfumérů

Fleurs de Citronnier Serge Lutens

Fleurs de Citronnier
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2004
určení: unisex
hlava: listy citroníku, petitgrain, neroli, muškátový oříšek
srdce: květy citroníku, bílý med, tuberóza
základ: kosatec, pižmo, styrax
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Cervanek (20.4.2019 )

Čerstvě utržený sytě žlutý citrón ze stromu v zahradě v Haifě bez chemického postřiku, velmi zralý a šťavnatý již lehce kořeněný i lehce hořký díky neroli se postupně mění v příjemnou vůni nadýchaného citrónového koláče z nastrouhané citrónové kůry s muškátovým oříškem. Svěží velmi příjemná vůně, kdy po opadnutí výrazného aroma muškátového oříšku vylézají složky pryskyřic (kapku šmrnclé orientem), pižma a dokonce i kosatce a vůně mýdlovatí. Fleurs de Citronnier byť je celoroční, používám vždy na jaře a na podzim, kdy si ji do sytosti užívám. Beru ji jako kultovní vůni tepla a vzpomínku na kopcovité zahrady v Haifě plné citronovníků, kde tyto vysoké košaté stromy rostou i divoce mimo zahrady s popadanými plody v trávě, kdy horní terasovitá patra nabízejí nezapomenutelně okouzlující výhledy na moře.


Avatar
ModestMourek (17.9.2018 )

Citroníkový květ zapracovaný do chladivého mýdla postupně překrývá mírně živočišné sametové pižmo. Je to rozhodně hezčí vůně než parfém L'Eau (Tauer Perfumes), který jsem paralelně zkoušel. Výdrž při 25 °C přesáhla 5 hodin.

Avatar
jerry (11.8.2018 )

Štiplavé čpavé mýdlo s jelenem smíchané s citrusovým čističem WC. Ovšem po hodině naprosto nečekaně krásná tlumená vůně zeleného jasmínu s našlehaným medem. Vůně - chameleon…

Avatar
andry (15.6.2015 )

Záplava omamných mýdlových květů plných pylu, časem výrazně zjemní a dostane pudrový nádech, mýdlovost však zůstává stále várazná. Doplněno hořkým neroli a špetkou drhnoucí zeleně, podbarveno bílým pižmem. Když se jí dá čas, voní jako prohřátá nastrouhaná kůra citrusů s mýdlem a krémovou, až smetanovou citronovou zmrzlinou. Ha, že by magnolie? A kolem se líně převaluje omamná sytost tuberózy, rozfoukaná vánkem přinášejícím vůni suchého dřeva. Zajímavá vůně - kterak Serge řádil v květinách za starých dobrých časů.

Avatar
wendulka (19.4.2015 )

Tak si říkám, co těmihle Fleurs-vůněmi Lutens sleduje? No jeho květy citroníku nejsou sice tak vražedné jako jeho variace na pomerančové květy, u všech nebezpečných složek bylo znatelně ubráno, ale ty jiskřivé citrusy s mýdlem na začátku, hořkým neroli, trochou zeleně, dřev a muškátovým oříškem vážně tak trochu připomínají nějaký lepší osvěžovač na WC, než aby skutečně osvěžovaly.

Pak střih: citrusy ustupují do pozadí a za tenounkým pudrovým závojem objevuji třpytivý luční med s omamnou tuberózou, živočišný jasmín, jdoucí do zelena a naštěstí jen špetku hřejivého lutensovského piž­ma. Po rozvonění to chvilku vypadá na návrat WC-citrusů, avšak to už je stačí medová nahořklost spolu s pudrovým kosatcem patřičně uhladit, že konečně před sebou vidím ty malé bílé kvítečky citroníku. Jenže je to Lutens a ten si na nějakou romantiku nepotrpí, takže nám je na závěr po prašné zemi rozfoukává pryskyřičnatým kouřem.

Avatar
Miru (10.1.2015 )

…šmarjá! – tímhle bych se měla vonět?!
Nikdy.!
Mýdlo s jelenem.
Typická vůně velké kostky zažloutlé barvy, která vždy byla u babičky na porculánovém umyvadle v umělohmotné vaničce částečně ponořená do vody, takže spodek mýdla byl nechutně rozpatlaný… …o prázdninách babička pokaždé navečer snesla z půdy plechovou vaničku, postavila na zahradě do trávy, na kamnech ohřála v hrncích vodu, a ze mě hrubou žínkou neurčité barvy notně namatlanou oním mýdlem drbala z kůže zážitky celého dne…
Vůně mýdla, zelené zmáčené trávy, těžkého letního vzduchu ve stínu a na slunci bělených hrubých ručníků…
07/04/11