databáze 115567 vůní od 8363 značek a 1573 parfumérů

Fiore d'Ulivo Xerjoff

Fiore d'Ulivo
značka: Xerjoff
parfumér:
rok: 2008
určení: pro ženy
složení: citrusy, lotos, olivové květy, jasmín, magnólie, ambra, pižmo

kolekce Casamorati 1888

Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
ModestMourek (02.8.2019 )

Nádherný svěží citrón, vodní tóny lotosu, hedvábné nasládlé květy olivovníku a nakonec dřívko uhlazené pižmem. Je sice uváděna jako dámská, ale s chutí ji nosím i já. Je z ní cítit luxus. Akorát výdrž na kůži nepřesáhne 2 hodiny.

Avatar
daniela (23.3.2019 )

Bylo by krásné odpočívat někde ve Středomoří, ležet na dece na čerstvém vzduchu a čichat vůni travin a olivovníků. Slunce by hřálo, ale žádné vedro, jen tak akorát teplo, osvěžené lehkým vánkem. Ve vůni Fiore d'Ulivo tohle přesně je, i všechno výborně vystižené v předchozích recenzích: ze začátku citrusová bylinnost, květinová vlahost, po rozvonění čistota po sprše s olivovým sprcháčem, teplá mýdlovost a zároveň i svěžest, oslnivost slunečního paprsku a na závěr bohužel i ty pižmové lesněnky.

Avatar
Miru (11.2.2016 )

...nechce se mi znovu psát to,
co už po všech stránkách parádně vystihla
Fleur.
Ta vůně je, přestože z kategorie svěženek,
překrásná.
Svěží, teplá, mýdlová, čistá, nasládlá i pikantně hladce nakyslá, jemńoulince zeleně drhnoucí,
šedavě zelenkavá, angorsky pižmová,
a je v ní světlo...
...takové to oslnivé, až oslepující...

Avatar
Fleur (02.9.2015 )

Vůně mě při prvním zkoušení nijak neoslnila: příjemně osvěžující, ale scházela jí nějaká jasně identifikovatelná složka, která by ji okamžitě odlišila od jiných svěžích vůní. Připomněla mi Eau Cristalle Verte od Chanelu v přírodně autentičtějším provedení.Po Fiore d´Ulivo jsem začala toužit až v okamžiku, kdy mi navoněný papírek provoněl celý diář a vůně z něj byla cítit i po několika týdnech. Tehdy jsem pochopila, že cena se v tomto případě odvíjí především od vstupních ingrediencí.
Vůně začíná citrusově, v první chvíli je to příval trošku svíravé šťávy z nezralých pomerančů, které někdo vylisoval i s pár listy. Potom přichází jemnější a nejdéle trvající fáze: olivové mýdlo, magnólie a já tam cítím i vychlazený oslazený čaj. Vůně umlká ambrou, která je v tomto případě sice teplá, ale vzdušně lehká.

Avatar
jerry (01.7.2015 )

Čerstvě rozříznutá citrónová kůra s nasládlými suchými lístky olivovníku a trochou sladkých jemně ovocných květin, působících dojmem svěží čistoty. Ovšem finále v podobě přidaných ledově pižmových "lesněnek" mě zrovna neoslnilo...

Avatar
andry (10.6.2015 )

Rovnou hlásím, že to je jedna z nejlepších svěženek, co jsem kdy potkala. Kvalita z ní dýchá na všechny strany, krásně drží, nepodobá se všem ostatním a není z toho čistič koupelen. Negativa? Nemá :) Začíná citrusovo bylinně a jeden by až pojal obavu, že je to nesladké a je to moc. Není. Ta bylinná svěžest začíná teple tát a objevuje se ovocný tón, snad broskev, ale ne ta zralá, sladká. Ukáže, že tohle není o zeleni a vitamínu C a zase se postupně vytrácí, aby uvolnila místo - olivám. Prostě si rozložíme deku někde ve Středomoří ve stínu olivovníků a vdechujeme svěží vzduch a klidnou atmosféru, sem tam nějaký kvítek, sem tam z dálky zašumí moře a na nose nás lechtá sluneční paprsek, který proklouzl mezi listím a zahřívá nás ambrovým nádechem s bílým pižmem a tuhle cítíme dřevo a onde zase čerstvou trávu a hlínu po kratičké přeháňce a je nám hrozně fajn.

Avatar
wendulka (04.2.2015 )

Vůně má připomínat jaro ve středomoří a musím říct, je to tam všechno. Svěží, malinko až štiplavé citrusy s čerstvě nasekanými zelenými bylinkami, nahořkle zelená vůně oliv, ale nejsou to jen samotné olivy, tyhle ještě visí na stromě a pohrává si s nimi vítr vanoucí od moře, který s sebou přináší téměř neznatelný slaný podtón.

Květinově krémová magnólie tomu dodává pocit neškrobeného, čistě vypraného prádla nebo koupele s hodně dobrým olivovým sprcháčem. Lehce hřejivá, pryskyřičnatá ambra nám výborně dokresluje atmosféru přímořského domečku, kde jsme si třeba právě po sprše zatopili dřevem pro zahřátí v kamnech.

Tedy až doteď jsem si myslela, že nesladké sofistikované osvěžení dokáží poskytnout jen chyprovky jako Vol de Nuit nebo některé fíkovky typu Bois Naufragé a ony to zvládají i tyhle olivy. Dobré, dokonce výborné, kam se hrabe nějaká 1861.