databáze 131740 vůní od 8971 značek a 1696 parfumérů

Fath's Essentials: Les Frivolités Jacques Fath

Fath's Essentials: Les Frivolités
značka: Jacques Fath
parfumér: Maffei, Luca
rok: 2017
určení: unisex
hlava: bergamot, vonokvětka, růžový pepř, paradisamide (látka s vůní guavy, maracuje, tóny rebarbory, grepu a černého rybízu, vyvinutá v Givaudan)
srdce: absolut růže stolisté, malinový keton, givescone (látka s květinovou, kořenitou, dřevitou a bylinnou vůní, vyvinutá v Givaudan)
základ: kosatcové máslo, ambra, pižmo, santalové dřevo, semiš
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
alibi (24.1.2019 )

Tento parfém jsem měla dlouho v seznamu vůní, které chci vyzkoušet. Zaujaly mne maliny ve složení v kombinaci s pižmem, slibující něžnou vůni. A je to opravdu jemná prádlová vůně bílých krajek oblečených na ženském těle doplněná sladce kyselkavou vůní malinového Vitacitu. Bohužel v dojezdu pižmo získalo na špinavosti (možná tím semišem ve složení) a vůně mi přišla až trochu "sprostá".

Avatar
viktorka_od splavu (26.7.2018 )

začíná jako nakyslý ovocný bonbon, šťavnatý, úplně se sbíhají sliny - vůně čerstvé ovocné šťávy je sytá a skutečná, ne syntetická. rozeznávám malinovou šťávu a grepový džus. zdá se jako jednoduchá hezká ovocenka... ale omyl - pod ní se začne zvedat intenzivní vůně kvetoucí růže a dalších květin. nakonec se promění v klidnou přítulnou prádlovou vůni, takové čisté, krajkové spodní prádlo jen krátce oblečené na těle.

Avatar
Fleur (11.7.2018 )

Zavřu oči a jsem někde na počátku 70. let 20. století v obyčejné venkovské hospodě, v ruce skleněný půllitr příliš těžký pro dětské zápěstí, orosené sklo příjemně studí a v nose štípou bublinky červené točené limonády. Malinovka.

Avatar
wendulka (02.4.2018 )

Je inspirovaná stejnojmennou kolekcí punčoch a punčochových kalhot, tudíž se jedná o poměrně tělovou, přesto bohatou a velmi ženskou vůni. Přiťukne si s vámi sklenkou jiskřivého šampaňského s vůní malin, v němž plavou okvětní plátky růže. K tomu vám nabídne ovocnou mísu s meruňkami, tropickou guavou, rebarborou a pár kuličkami černého rybízu. Upíjíte ho ve vydatných doušcích v semišových rukavičkách, které se nakonec s pomocí bílého pižma promění v rukavičky z krajky jemné jako pavučinka.