databáze 143785 vůní od 9527 značek a 1814 parfumérů

Fado Jasmim Miguel Matos

Fado Jasmim
značka: Miguel Matos
parfumér: Matos, Miguel
rok: 2020
určení: unisex
hlava: banán, citronový petitgrain, maracuja, švestka
srdce: jasmín sambac, indol, růže, tuberóza, broskev
základ: cibet, oud, ambra, pravá ambra, větvičník, pižmo, kumarin, kokosový ořech

původně limitovaná edice v počtu 24 kusů, nyní součást stálé kolekce (flakon vpravo)

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
ModestMourek (01.7.2022 )

Jasmínový nářez pro odvážné dámy. Přezrálý banán doplněný kyselou švestkou přechází na dominantní indolický jasmín s mýdlovými podtóny, který sládne broskvemi a uhlazuje se máslovou tuberózou. Závěr patří sametovému živočišnému cibetu podbarvenému hořkoslanou ambrou. Výdrž přesahuje 5 hodin.

Avatar
wendulka (29.11.2021 )

Nestává se příliš často, aby na mně něco vonělo podobně jako na slniecku. Tropické ovocné koktejly s přezrálým banánem, broskvemi a sladkou maracujou rozhodně nepatří k mým oblíbeným. Bílokvětinovky nijak zvlášť nemusím, zejména pak když se jedná o máslově ovocnou tuberózu. Kokos v parfémech vyloženě nesnáším. Všechno tohle se tady sešlo.

Netroufám si odhadnout, zda je to tím, že Miguel do koktejlu zamíchal i švestky z Le Parfum de Therése a tuberózu nechal vykvést u kvetoucího jasmínového keře nebo příjemně živočišně pižmovým základem s hořkoslanou balzamickou ambrou s mechovými tóny, no tahle vůně dokázala to, co se úplně nepovedlo Carnal Flower a Le Parfum de Therese. Baví mě svojí barevností!

Avatar
slniecko (15.7.2021 )

Roztomilý ovocný úvod, ako zimný ovocný šalát z tropického ovocia s fakt podareným banánom a doplnený domácimi kompótmi. Potom pritancuje ľahučký, krásny, žiarivý neindolický jazmín s nevalcujúcou tuberózou, pôsobia radostne, mladistvo a napriek tomu tak trolinku klasicky. Vzdialene mi evokujú Floret od Antonia's Flowers, ale veľmi vzdialene. Skôr radostne kvetinovou atmosférou. Do toho jemný úsmev okoloidúcej ružovej ruže, ale tá sa len mihne a nechá za sebou trošku svojej vône. Uvádzaný kokos necítim, jedine, že by to bol ten jemný tón, ktorý sa na mne tvári ako spoza kríčka vykúkajúca troška ylangu. Živočíšne tóny sa na mne prakticky vôbec nepresadia. Ako cílim malú trošku teplej mäkkej ambry v podklade, ale to je všetko. Je to proste stelesnená vôňa radosti zo života.

Avatar
Martula (27.2.2021 )

Banánový shake.. kočičí záchod.. jasmínový keř za letního večera.. jasmínový keř těsně před letní bouřkou.. jasmínový keř zmáčený deštěm.. temná ulička páchnoucí močí zmáčená deštěm.. banán a maracuja. Je to jízda. Ta vůně plynule střídá svou nevinnou tvář se špinavými okamžiky a jedno nebo druhé se objevuje ve chvíli, kdy to nejméně čekám. Ovocné tóny a nebesky krásný jasmín proti indolům, cibetu a oudu. Dobře promyšlená zvrácenost :)