databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Extravagance d'Amarige Givenchy

Extravagance d'Amarige
značka: Givenchy
parfumér: Girard, Michel
rok: 1998
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, aksamitník, červený pepř
srdce: vistárie, pomerančový květ, jasmín
základ: lesní jahody, santal, cedr, černý kosatec

design flakonu: Serge Mansau

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
daniela (09.4.2020 )

Květinovo-ovocná vůně s mandarinkou, trochu lepkavou jako ovocný drops. Květiny mi připomínají čínské gumy (podobně jako v Amarige), ale jen lehce, Extravagance je vzdušná a přitom omamná, jako procházka v parku nebo posezení pod vistáriemi. Na můj vkus až příliš květinová a omamná, navíc s rušivým rostlinným tónem (afrikány?). Po úplném rozvonění se přidají lesní jahůdky a cítím také meruňky a broskve, je toho všeho až příliš. Vůně se mi vlastně začne líbit až po několika hodinách, kdy už není skoro patrná - jen dřevité zbytky.

Avatar
blackviolet (04.11.2015 )

Vzpomínám si, jak jsem tuhle vůni zkoušela, když to byla novinka. Tenkrát se mi zdála zřejmě kapku moc extravagantní. Asi to byl ten afrikán, který mě trochu odradil. Dneska si říkám, jaká to byla krásná doba, kdy si mainstream troufl být takhle osobitý. A to tahle vůně určitě je. Je v ní šťavnatá mandarinka ležící v trávě a záhon kořenitě vonících afrikánů. Taky pomerančový květ a krémový santal s jahodovou příchutí.

Avatar
slniecko (12.10.2015 )

Ten aksamietnik s jazmínom, pomarančovým kvetom a wistériou z toho robia vyslovene stromódnu nostalgickú vôňu, ako stará anglická záhrada...ovšem potom príde jahôdka a celé to rozveselí.