databáze 126907 vůní od 8717 značek a 1655 parfumérů

Esprit du Tigre Heeley

Esprit du Tigre
značka: Heeley
parfumér: Heeley, James
rok: 2006
určení: unisex
hlava: zimní zeleň, kafr
srdce: kardamom, hřebíček, černý pepř
základ: skořice, vetiver
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
viktorka_od splavu (20.4.2021 )

rozmáčknutím citronu vystříknutá šťáva z kůry... ale uvnitř není citronová dužina, je tam hutná kafrová mast s mletým hřebíčkem.. spousta jemného hřebíčku... v balzámu rozpuštěné to nejkrásnější koření, tygr, který zuby vycení jen na zívnutí, slastně se protáhne a stočí do klubíčka a přede, jako velikánská hebká micina
hodně dobrá, spíš na pánskou stranu

Avatar
Markys (19.12.2019 )

Bylinky a koření, hlavně cítím hřebíček, který se prosazuje s razancí tygra !

Avatar
wendulka (05.11.2019 )

Na základě recenzí jsem čekala divokého zeleného tygra, který mi protáhne nosní dutiny, no místo toho se na mé kůži objevila nikterak silná peprně mátová mast se šalvějí. Teprve po rozvonění se z obláčku kardamomu, drceného černého pepře a suchého vetiverového kouře vynořilo vrnící, palčivě hřebíčkové mládě se skořicově hebkou srstí, dovádějící v pilinách.

Avatar
ModestMourek (12.10.2019 )

Mentholově chladná, bylinná tygří mast, která vám důkladně protáhne nos, po pár minutách zkrotne na nasládlou směs palčivého hřebíčku a dalšího neurčitého koření, která posléze splyne se sametový dřevem z parfému Olympic Rainforest (Olympic Orchids). V závěru dřevo jemně prohřeje balzamické labdanum. Výdrž se pohybuje kolem 3 hodin.

Avatar
Fleur (12.3.2019 )

Vegetariánský tygr se divoce ohání ocasem a víří kolem sebe čerstvě najemno nasekanou mátu peprnou, šalvěj a rozmarýn, to vše v oblacích mletého černého pepře. Tygr se tváří nebezpečně, ale nikdo mu to nevěří, vždyť i světoznámá mast, jejíž vůni parfém asociuje, získala jméno podle Něžného tygra, jednoho ze synů čínského bylinkáře a výrobce tygřího balzámu. Tygr se po čtvrthodině rejdění uprostřed palčivě svěžích bylinek trochu unaví a zdřímne si mezi eukalypty a kafrovými silicemi. Chvíli se zdá, že se k tomu marnivě navoněl Mandragorou od Annick Goutal, ovšem to už vše překryje směs éterických olejů: skořicového, čajovníkového a eukalyptového. Efekt může být energetizující, ale i zklidňující.

Avatar
andry (18.4.2015 )

Máte rýmu a potřebujete protáhnout dýchací cesty? Tahle kombinace pepře, hřebíčku, kafru, eukalyptu, kadidla a chilli papriky servírovaná na dřevěném prkénku, je pro tento účel naprosto ideální. Jinak nechápu její smysl – tak třeskutá, bylinná, štiplavá, svěže kořenitá, až by mě to odfouklo.

Avatar
opoponax (18.2.2015 )

Čajovníkový olej a korenie. Ťažký, hutný, mastný. Vývoj najprv ledva badateľný.
Po pár hodinách sa objaví akási mäkkosť, vetiverová "citrónová" zemitosť a hrejivá škorica. Záver je prekrásny! ...ak prežijete čerstvo umyté vycerené tesáky a vražedný dych tigra!