databáze 141150 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Erotikon Pigmentarium

Erotikon
značka: Pigmentarium
parfumér: Hiermann, Jakub Florian
rok: 2019
určení: unisex
hlava: čokoláda, zázvor, růžový pepř
srdce: vanilka, tonka
základ: ambra, pižmo, pačuli, santal
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Miru (13.2.2021 )

...mléčná, ale hodně tmavá tekutá a teplá čokoláda zastrouhnutá ár mikropilinkami ze zázvoru, jehož chuť je pikantní příjemně, protože přechází téměř do měkkého pomerančova...
Lahodné epikurejské hedvábí.
Erotika.?
Oukej,
narvaná do černě okrajkovaného flakonu, zabalená do hedvábného papíru se sametovou mašlí
Beru...

Avatar
andry (13.4.2020 )

Na prach pomletý kakaový prášek, oslazený vanilkou a pikantně okořeněný, je podkreslený vlhkým, ztěžklým pačuli s náznakem hřejivého, lehce živočišného pižma - a štiplavého sterilovaného zázvoru v nálevu, co dostanete k sushi. Ovšem spíš než vůně roztoužená či erotická je to vůně poněkud zapařená - sklepní pačuli a zázvorový nálev mají zkrátka navrch, byť se kakao snaží...

Avatar
slniecko (29.10.2019 )

Je veľmi zaujímavé, že kým kedysi sa pod erotičnom v parfuméroch považovali buď ruže, alebo orientálne zložky, neskôr tuberóza, v poslednej dobe sa často stretávam s tým, že za erotické sa považujú zložky gurmánske. V tomto prípade ide predovšetkým o čokoládu. Alebo, na mne skôr o kvalitné suché práškové kakao, také, ako mama a stará mama vždy obháňali po tuzexoch s dievčinou v kostýme Holanďanky na obale. Nepôsobí však prvoplánovo „jedlo“, je nesladká, vnímam aj drevité zložky, trošku korenia (a tipla by som si možno aj malú troch ruže, ale v zložení nie je) navrch je to jedna z mála čokoládových vôní, ktoré pôsobia skutočne unisexovo.

Avatar
wendulka (11.5.2019 )

Spojitost s filmem Gustava Machatého též nenacházím. V úvodní fázi mi evokuje vánoční perníčky s čokoládovou polevou, slepovaných lahodnou zázvorovou marmeládou přesně tak, jak popisuje alibi. Člověku se až sbíhají sliny, že by se na ně okamžitě vrhnul. Bohužel hned po rozvonění perníčky vezmou za své a Erotikon se promění v ambrovanilkovou vůni s našlehanou mandlovou tonkou, zemitými tóny pačuli a hřejivě mléčným santalem, který svými typickými příjemně živočišnými tóny po tom nádherném počátečním kandovaném zázvoru snad jako jediný navozuje alespoň nějaký pocit napětí.

Avatar
Fleur (27.4.2019 )

Degustace čokolády naslepo. Zpočátku je to svíravá a lehce kyselá stoprocentní čokoláda z těch nejkvalitnějších criollo bobů, v dalším vzorku již nepatrně rozpíná své štiplavé nitky kandovaný zázvor. Pak ale přijde exploze vanilky s tonkou, nějaký vtipálek potměšile podsunul degustátorům ledové kaštany a čekal, jestli se na to přijde. Tuhle vtíravě sladkou chuť se ovšem nepodaří jen tak zahnat nebo přebít něčím jiným. Výrazná tonka už vládu čokoládě nepředá a vzdá se až po několika hodinách na nátlak pačuli s vůní čerstvé hlíny. Vůni Erotikon z filmu Gustava Machatého bych si představovala jinak, snad jen ty kouřově podmalované oči Olafa Fjorda v roli svůdce mohou vzbudit představu hořké čokolády se sladkým tonkovým dojezdem.

Avatar
alibi (26.4.2019 )

Už u rozprašovače flakónu vnímám hřejivou ambrovou vůni. Po nástřiku se kolem mne vytvoří obláček vůně hořké čokolády, která v sobě ukrývá pikantní náplň. V mojí představě se zhmotní jako Mikulášem zapomenutý ztvrdlý perník, obalený v hořké čokoládě, slepený marmeládou, do které možná Čert přimíchal i nějaký alkohol. A ten čert možná i může za to, že cukrář do perníku zapomněl přidat obligátní perníkové koření a ponechal pouze vanilku - čerte, máš u mě velké plus! Do ambrově dřevité (cedr) vůně se mi později přimísily i živočišnější tóny (pižmo).

Po přečtení složení jsem si udělala resumé: velmi povedená suchá dřevitá ambrová vůně s hořkou čokoládou a zázvorovou náplní, malinko živočišná. Dospělá.

Moje voňavá představa mě usazuje do sametové dřevěné sedačky zapadlého malého kina. Venku mrzne, ale v sále je příjemné teplo. Sedím a ve zpocených dlaních žmoulám pytlík nějakých čokoládových cukrovinek nejistého původu. Koupil mi je mladík, který chce v šeru kina dobýt mé "srdce". Světlo z promítačky poblikává přes částečky prachu poletující vzduchem a na stříbrném plátně si Řehoř Samsa osahává své hmyzí tělo. "To nemůže myslet vážně? Nemohl vybrat něco romantického?" pomyslím si. Odsunu ruku dotěrného nápadníka a dám si do úst čokoládu. Uvnitř je plněná zázvorovou marmeládou. Úplně cítím žilky rozvařené buničnaté struktury oddenku. Žilky se mění na provázky a bují a mohutní a dřevnatí... a pohlcují mě i s pytlíkem bonbonů, tím zoufalcem vedle mě, i celým kinem, a odnáší mne na sluncem prozářené místo plné zlatohnědých odlesků a vůní sladké ambry a vanilky a ebenových těl... "Bóže, ty jsi děsná. To tě neprobudí, ani když tě líbám!?" Ach jo, Z5 do reality.