databáze 136570 vůní od 9206 značek a 1743 parfumérů

Encens et Lavande Serge Lutens

Encens et Lavande
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 1996
určení: unisex
složení: levandule, vanilka, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (14.3.2020 )

Suchá, horká, mírně zakouřená levandule - v první chvíli to vypadalo, že Sheldrake "vykradl" svoji vlastní Gris Clair. Ale hned následující vývoj dokázal, že zdání (opět) zklamalo a žádná "velká parfémová loupež" se nekonala - z kouře se vylouplo teplé sladké kadidlo. A taky naprosto dokonalé parfémové vystihnutí studených kamenů s naplaveným vyschlým dřevem. Konec má podobu dřevité levandulové kolínské - nasládlé a uhlazené....

Avatar
Cervanek (28.3.2019 )

Optimisticky laděná levandule jak ji na poli natrhali a vylisovali do parfému. Žádné kadidlo, nic živočišného jako v Jicky, nic medicinálního, nahořklého, potemnělého jako v Gris Clair - jen levandule úplně obyčejná a chladivá jako mramor, možná s kapkou citrónu nebo verbeny. "Toto je emócia zavretá vo flakóne" napsala dusty na Arome, zcela s ní souhlasím. Podmanila si mě též. Neumím bez ní být. Dobíjí mi "baterky".

Avatar
andry (18.4.2015 )

První dojem mě hluboce zklamal: kdyby na sobě neměla nadepsáno, že je to Lutens, mohla to být jakákoli jiná aromatická fougere. Levandulová smršť a jemné kouřovo. Gris Clair je oproti ní jemnější, prachovější, sušší a ne tak nekompromisně, absolutně levandulová.

Zatímco jsem si tak polemizovala o srovnání těchto dvou, Encens začal zhusta válcovat zkřehlou Lavande trochu dusivým, hustým, ale nikoli štiplavým kouřem a jejich role se prakticky prohodily, teď levandule jen podmalovává kadidlovou vůni, která je zvláštní tím zachyceným statickým okamžikem, kdy se lidská ruka dotkne velkého, chladného kamene.

Avatar
wendulka (17.2.2015 )

Myslíte si, že levandule ve vůních není nic pro vás, je moc ostrá, moc pánská apod.? Tak Christopher Sheldrake vás možná přesvědčí o opaku. Pohrál si s ní totiž v kombinaci hustým teplým a později pro změnu chladnoucím kadidlem a vytvořil z ní perfektní Jin a jang.

Ano, první dojem je typicky bylinně štiplavý a aromatický, jak to jen levandule dokáže, jenže ona pak vzápětí začíná krásně křehnout a zdánlivě se rozpadat. V tom však odněkud přivane teplý vítr s vůní kadidla a pohrává si s jejím okvětními plátky. Donese je až k řadě obrovských zapálených svícnů. Ty plátky ovšem neshoří v jejich plamenech, nýbrž velmi zlehka dopadnou před ně na chladnou podlahu z šedého mramoru, která je navoskovaná medově nasládlou ambrou.

Jak ten větřík pomalinku přináší další a další okvětní plátky, vytváří na šedé podlaze světle fialový koberec. Svíce jedna po druhé dohasínají, teplo mizí, vzduch trošičku zřídne a zůstává v něm jen suše pryskyřičnatá stopa. Před chladem už váš tak chrání právě jenom ten levandulový koberec a ona slabounká ambrová vrstvička, přesto ten souboj andělsky čisté levandulové křehkosti a temnou šedohnědou stránkou zůstává až do samého konce dokonale vyvážený.