databáze 123970 vůní od 8622 značek a 1631 parfumérů

Ecstasy Tiziana Terenzi

Ecstasy
značka: Tiziana Terenzi
parfumér: Terenzi, Paolo
rok: 2012
určení: unisex
hlava: borovicová kůra, smrk, kamenný prášek
srdce: kadidlo, pačuli, růže, fialka
základ: santal, ambra, labdanum, tonka, zemité tóny, dřevité tóny
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
teena-s (27.11.2020 )

Les by tu tedy byl,vysoké jehličnaté stromy kymácející se ze strany na stranu pod poryvy letního vzduchu,na mýtinu s mraveništěm prosvítají paprsky ranního slunce,Ferdové kmitají,přináší královně dary,fialku i s kouskem hlíny,žlutý ocucaný kokino,slzu zaprášenýho jantaru,žampik na jehličí,studenej uhlík z ohniště po trempíkách,žádný dým co štípe do očí-jen vizuální rozžhavené rudo 3D krbů
Ta vůne je mravenčivá,jinošsky vymydlená,neposedná,jakoby "uzený" ze Shalimaru bylo na slano,jehličí na kterým ulpěl střelnej prach(možná šel okolo jelen s brokovnící)
{Je spíš pánská ale vzhledem k tomu,že se teď mísí s Pausou z druhé ruky ,mi dnes,myslím,mimořadně sedne a sluší :D }

Avatar
slniecko (26.11.2020 )

Ako sa im ešte aj z tohoto zloženia podarilo vyžmýkať ovocné tóny netuším. Ale do toho sa vyvŕbila vlhká lesná hlina, čím mi pripomenula jeden dnes už neexistujúci hustý slivkový sad, ktorý nikto neoberal a na jeseň po daždi boli slivky na zemi v v stave ... blízkom splynutiu s prírodou, ehm. Mám podozrenie, že v zložení bude niečo, čím sa pančuje "oud". No a ako som si na ten sad spomenula, tak sa mi vnútila do pozornosti aj trocha stromovej kôry, my sa snáď k tomu lesu ešte prepracujeme! No, neprepracujeme, lebo v tomto bode sa rozhodla rozlúčiť. Ako fakt sa snažím, už sa mi podarilo detekovať na ústupe aj trochu kadidla, ale bohužiaľ. Toto je proste pre niekoho iného.

Avatar
sugar&spice (14.11.2015 )

Tohle je skutečně les, ale tak hluboký a temný, že jestli tudy běžely děti, tak nenašly ani cestu domů, ani perníkovou chaloupku a pravděpodobně skončily hned první večer v tlamě medvědí smečky.

I když ve složení není uvedený, cítím ve vůni oud a (bohužel pro mě) jen tak nezmizí.

Avatar
wendulka (24.1.2015 )

Už složení napovídalo, že by mohlo jít o lesní vůni, ale to jsem netušila, jak bude temný až čarodějný. V tomhle lese nám hoří jehličí, které se kdosi snaží uhasit nakyslými aldehydy a prachem a daří se mu to. Narazíme tu i na lehce tlející listnaté stromy (pačuli) a na jeskyni čarodějnice, co zde v kotlíku, z něhož se vydatně kouří, pálí teplé kadidlo a rozpouští v něm lehce olejovitou růži. Přihodí i několik zrnek fialkového pudru.

Oheň pod kotlíkem jí příjemně ambrově plápolá, jak přidává další a další dřevěná polínka. Najdeme mezi nimi i kořenitý santal. Mezitím sezobne i pár kostiček bílé čokolády (tonka). V tom si však uvědomí, že lektvar je už hotový, takže jej zprudka uhasí, až to zasyčí a vznese se z něj obláček páry a suchého kouře (labdanum) a dá tak vyniknout jejímu chladnému kamennému a prašnému obydlí.