databáze 130351 vůní od 8908 značek a 1679 parfumérů

Eau des Merveilles Hermès

Eau des Merveilles
značka: Hermès
parfumér: Feisthauer, Nathalie , Schwieger, Ralf
rok: 2004
určení: pro ženy
hlava: pomeranč, citrón, pryskyřice elemi
srdce: ambra, pepř, růžový pepř, fialka
základ: větvičník, jedle, madagaskarský vetiver, cedr
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
teena-s (20.3.2021 )

Jedna z těch, co mám problém ji vnímat,klidně bych ji řadila k Escentric M.s jejich ISO pseudovůněmi,s kámošem Hermèsem si celkově nejsme souzeni ale i jeho nahnilé zahrady mi přijdou zajímavější než to,co cítím z tohoto překrásného flakonu
Hořko,sušeně bylinné,vyprahlé.Místo osvěžující mořské spršky - prašno,jakoby voda v odlivu ustoupila a jako vorvaně mě vyvrhla na kamenitou pláž,žádný Mauricius ale Chorvatsko.
Citrusy notně sežmoulané příbojem a šrouby lodí,opepřené a povalující se co odpadky společně s pet lahvemi v odlehlých bokách hotelových resortů,splavené práchnivé dřevo porostlé kdysizelenými řasami zavinuté do zbytků kotevních lan a k tomu závan nikoli oldschool ale eneolit pánské kolínské.
V prostoru ji vůbec nejsem schopna detekovat a přímo u kůže "to" cítím jako "vylezla z moře a nešla se opláchnout pod sladkou vodu",naštěstí bez rybiny,pořizovací cena za vůni mi pak v této souvislosti přijde exponencionálně přemrštěná
(edit : malé plus,po dokonalém rozpocení se vůně ozvala v tónu mnou milované dám.verze Amouage Beach Hut v podobě naslanělého citrusy navlhlého protepleného dřeva)

Avatar
jerry (05.4.2020 )

Nesladká citrusovo dřevitá vůně, pepř na počátku je mi až trochu nepříjemný. Na mě voní vysloveně pánsky.

Avatar
wendulka (18.4.2016 )

Ačkoliv složení slibuje pomeranč a citrón, osobně v úvodu cítím spíš neurčitou svěžest citrusové dužiny s trpkou citrusovou kůrou, okořeněnou růžovým pepřem, která se záhy začne ztrácet v balzamické ambrové směsi, tvořené převážně vanilkou a labdanem. Ambru po rozvonění doplní nasládlá jedlová pryskyřice s dřevitými tóny vetiveru a cedru, přičemž jako zjemňující ženský prvek, táhnoucí vůni směrem k unisexu, působí na pozadí jemná a překvapivě přirozená sametová fialka na vzdušném mechovém podkladu. Pokud jde o intenzitu, v první fázi jde celkem pěkně do prostoru, ovšem v té ambrově-dřevité už je spíše intimnější s dosahem pár centimetrů od kůže a do dvou hodin zmizí docela. Nicméně fakt, že právě tato vůně se dočkala od svého vydání nejvyššího počtu reedic v různých limitovaných sběratelských flakonech naznačuje, že je mezi zákazníky velmi oblíbená.