databáze 143785 vůní od 9527 značek a 1814 parfumérů

Eau des Merveilles Bleue Hermès

Eau des Merveilles Bleue
značka: Hermès
parfumér: Nagel, Christine
rok: 2017
určení: pro ženy
složení: dřevité tóny, minerální tóny, pačuli, mořské tóny
Diskuze:
Hermès (Značky)
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (16.5.2017 )

Jemnější a uhlazenější verze Eau des Merveilles se strouhnutou nahořklou citronovou kůrou v úvodu. Evokuje kamenité mořské pobřeží, s vyplavenými kusy dřeva pokrytými usazenou solí. Postupně ještě lehký tón pryskyřice se zbytky suchého jehličí rozehřívající se na slunci. Letní vůně podle mého gusta - nekvětinová, neovocná, nesladká.

Avatar
slniecko (03.5.2017 )

Odľahčená Eau des Merveilles s citrónovým úvodom. Vynikajúca pre tých, pre ktorých bola tá pôvodná príliš "divná", tu je soľ aj drevo jemnejšie, odľahčenejšie, citrusy (fakt sú tam, zloženie-nezloženie) ich posúva do ešte optimistickejšej roviny. Kým prvá je prechádzka po opustenom morskom pobreží za možno sychravejšieho dňa, toto je tá prechádzka v príjemný, nie prihorúci slnečný deň. A možno to pobrežie tentokrát ani nie je také opustené. Čo sa mňa týka - chcem tú pôvodnú v tomto modrom balení:).

Avatar
Fleur (23.4.2017 )

Zůstává věrná své starší příbuzné Eau des Merveilles, ale zároveň i svému jménu, které ji odlišuje. Je opravdu modrá, azurově mořsky modrá. První nádech je slaná vlna tříštící se o kamenité pobřeží, minerální vůně slané vody při dopadu na sluncem rozpálené kameny. Pak přichází teplá pryskyřice z borovic, chvílemi má blízko ke kafru, takže vůni prohřívá a souběžně posiluje její svěží charakter. V závěru zůstává hlavně dřevo s pryskyřicí, ale stále pod jemně slanou vrstvou, jako když po koupání v moři zaschne sůl na pokožce natřené opalovacím olejem.