databáze 119192 vůní od 8478 značek a 1597 parfumérů

Bibliothèque (Eau de Parfum) Byredo

Bibliothèque (Eau de Parfum)
značka: Byredo
parfumér:
rok: 2017
určení: unisex
hlava: broskev, švestka
srdce: pivoňka, fialka
základ: kůže, pačuli, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (23.1.2020 )

Nakyslá švestka s výraznou svíravostí, zabalená do nepatrně zaolejované přepudrované kůže Broskvový dojezd jako by vypadl z vintage Tresoru, ovšem broskev je tlumena malinko sklepní, přesto sladkou a hodně suchou pačulí. Souvislost obsahu s názvem mi sice zůstala utajena, ale obsah se mi líbí moc.

Avatar
andry (04.1.2018 )

I kdyz si dovedu predstavit spoustu lidi, co tu vuni zavrhnou, mne se (zatim) libi. Originalita diskutabilni, hned me napadla Boxeuses od Lutense v prvni svestkovo-kozene fazi, lec lutensovka je vetsi drsnacka. Pak mi to na chvili zacalo nejapne drhnout, jako mi dela kuze v byredovskem Black Saffron, takze to nic. Ale potom nastoupila v plne parade sladoucka stavnata broskvicka (nelze bez zdrobnelin), ktera vuni velmi zjemnila (ne zeslabila, ale uhladila). Je to bila broskev ve stylu Peche Cardinal od MDCI nebo Jo Malone - Nectarine Blossom & Honey. V teto fazi pusobi jako vune divci, nebyt te kuze, rekneme jako Lalique Satine, ale nastesti bez pripalene cukrove vaty a kuze nedrhne. Ovsem biblioteku jako takovou bych tam opravdu nehledala, te je mnohem bliz ex-limitka 1996.

Avatar
Luna (31.3.2017 )

Kontrast mezi růžovou vyvoněnou slečinkou a nečesaným drsňákem v kožené bundě...To už tu bylo opravdu mockrát. Přišel s tím Angel, všichni nadšeně tleskali a pak se kopírovalo ve velkým. Už ani nevím, kolik takových parfémů vzniklo. U Byreda na to šli mnohem chytřeji. Když růžová slečinka, tak sladká tak, že si utíkáte vyčistit zuby rychlostí blesku. Sladká jako koš plný přezrálých švestek a broskví a s obřím věncem pivoněk na hlavě. Když temný démon v černé, tak pěkně zjizvenej a s šroubovací nohou. Plíseň a zatuchlina v ceně.

Z počátku se na sebe dívají s opovržením. Pak proběhne pár ironických narážek...Nebudu to protahovat, kráska a zvíře si nakonec dají rande ve skladu vyřazených tiskovin. No a máme z toho cover verzi Where the wild peonies grow. Ale tohle naštěstí tragicky neskončí.