databáze 136870 vůní od 9214 značek a 1747 parfumérů

Eau de Cèdre Hubert Fattal

Eau de Cèdre
značka: Hubert Fattal
parfumér: Fattal, Hubert
rok: 2013
určení: unisex
hlava: čierne korenie, levanduľa, cédrové drevo
srdce: kadidlo, vonné drevá
základ: pižmo, pačuli, cédrové drevo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
cashic (20.7.2019 )

"wow" hned od začátku - pepř je krémový a hladký (přísahala bych i na jalovcové bobule), dřevo jakbysmet, kadidlo jím úplně prostupuje, kouřové je to tak akorát, vše perfektně vyvážené... na mně jde cítit zejména santal, spolu s kadidlem je to vůně lehce doutnající vonné tyčinky na uhlazeném cedrovém dřevu, teplá a lehoučce kořeněná díky guajaku...je to spíš podvečer v setmělé místnosti v čajovně s otevřenou terasou s výhledem do lesa - je sice vzdušná, ale procházka venku za deště to úplně není, na to je pro mě až moc prohřátá a uhlazená... nicméně nádhera

Avatar
ModestMourek (26.8.2018 )

K tvorbě toaletní vody Eau de Cèdre inspirovala libanonského parfuméra Huberta Fattala večerní procházka cedrovým hájem Barouk za bouřky. Jelikož je však esenciální olej z libanonského cedru kvůli ochraně stromů prakticky nedostupný, musel jeho vůni rekonstruovat za použití jiných druhů cedru.

Úvodní čestvě nadrcený pepř uhladil suchým dřevem virginského cedru, provzdušnil levandulí a spojil s chladivou kadidlovou pryskyřicí, kterou položil na pryskyřičné dřevo himalájského cedru, podbarvené peprným guajakem a uhlazené třískou mléčného santalu. Výsledkem je parfém evropského stylu, který snese srovnání s parfémy Tam Dao EdP (Diptyque) nebo Royal Oud (Creed). Parfém Eau de Cèdre má s nimi společnou nejen vysokou kvalitu složek, nýbrž i slabší projekci a přibližně čtyřhodinovou výdrž. Zároveň si však zachovává osobitost díky kadidlové pryskyřici, která slouží jako svorník mezi dvěma druhy dřeva – úvodním suchým a závěrečným pryskyřičným. Od prvního přivonění si mě tato vůně získala.