databáze 112570 vůní od 8283 značek a 1554 parfumérů

Dryad Papillon Artisan Perfumes

Dryad
značka: Papillon Artisan Perfumes
parfumér: Moores, Liz
rok: 2017
určení: unisex
hlava: bergamot, galbanum, hořký pomeranč, cedrát, šalvěj muškátová, tymián, estragon
srdce: narcis, pomerančový květ, levandule, kosatcový kořen, puškvorec, meruňka
základ: větvičník, vetiver, benzoin, peruánský balzám, styrax
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (02.4.2018 )

Povedený unisex. Hořké bylinné galbanum, nasládlý narcis s pomerančovým květem, zemitý kosatec, sametový zelený puškvorec, pudrová pryskyřice, suchý mech a nahořklé hřejivé labdanum. Výdrž přesahuje 5 hodin.

Avatar
blackviolet (14.12.2017 )

Palouček na kraji lesa po setmění. Lehkým tanečním krokem se objevují rusalky a špičky jejich jemných střevíčků hladí temně zelenou galbanovou trávu, jejich průsvitné řízy ozdobené bylinkami za nimi vlají a víří lesní vzduch s vůní dřeva. Opatrně našlapují na mechové polštářky a pohazují svými rusými vlasy, které ještě voní po meruňkách z nedalekého sadu. Jen jedna jejich družka netančí a sedí u lesní tůně, v ruce má kytičku narcisů a kosatců a sní. Pokládá květy k tůni a sní o tom krásném princi, který snad znovu přijde...

Avatar
wendulka (25.8.2017 )

Óda na hořkost. Vůně tohoto typu obvykle nevyhledávám. Důkazem toho budiž Romanza nebo Myths Woman a jiné. Liz Moores už ovšem několikrát dokázala, že ona se stejným zadáním dovede pracovat úplně jinak, což potvrdila i v tomto případě. Přivítá vás příjemně svíravý bergamot s hořkým pomerančem, hořkým zeleným galbanem a bylinkami, které vás zavedou na lesní mýtinu se spadaným, již rezavějícím jehličím.

Na navlhlém zemitém podkladu tu mezi puškvorcem vykvetly slámově žluté narcisky a kosatce. Z dálky k vám doléhá vůně meruňkového sadu a doutnajícího klestí. Vás ale nohy zanesou na mechový palouček, na němž možná tančily i ty lesní víly. To vše dělá z Dryad dokonalou nesladkou zeleno-dřevitou chypre, která se podle mě se vztyčenou hlavou může postavit vedle parfémových velikánů jako Miss Dior či Vol de Nuit a jiných pohádkových lesů.