databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Dolce & Gabbana (Eau de Toilette) Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana (Eau de Toilette)
značka: Dolce & Gabbana
parfumér:
rok: 1992
určení: pro ženy
hlava: aldehydy, mandarinka, bergamot, bazalka
srdce: jasmín, karafiát, pomerančový květ, lilie
základ: santalové dřevo, vanilka, pižmo, tonka
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
evik77 (06.6.2017 )

Tohle je paráda. Ze začátku ostré mýdlo. Postupně lehce zkrotne a usadí se jako hebounký šál z jasmínu a karafiátů. Zjemní se, ale stále zůstane dost výrazná na to, aby si Vás okolí všimlo, ale přitom se drží nositelky. Připadá mi neskutečně ženská. Po určitém čase se rozvine do příjemné santalové vůně smísené s pižmem. A právě to je ta chvíle, kdy Vás odmění za čekání a Vy si řeknete: "To je ono! Na tuhle krásu jsem čekala."

Avatar
wendulka (18.3.2016 )

Zatímco široké davy obdivují hranatý flakon s modrým víčkem, mně se vždycky líbila spíš tahle květinová aldehydovka s červeným. Čas od času jako dnes vytahuju z nostalgie zbytek ve flakonu, abych si připomněla dobu, kdy i u D&G ještě uměli plnokrevné vůně. Jiskřivé alddehydy se v ní mísí s trpkým bergamotem a dalšími citrusy a čerstvou bazalkou. Mnohem podstatnější je však květinová část, která následuje hned za nimi.

Jde totiž o jednu pro mne z nejkrásnějších kombinací karafiátu, jasmínu a pomerančového květu. Jasmín je tu neindolický, medově nasládlý, zatímco pomerančový květ zásluhou přidané špetky koriandru působí spíš neroliově a karafiát zase vůni dodává hřebíčkovou pikantnost. V základu potom najdeme podobný typ santalu jako v Samsaře, avšak tady jej rychle přikryje obláček bílého pižma s vanilkou. Současná verze, prodávaná v parfumériích v mírně poupraveném flakonu, je bohužel už jen jejím chabým odleskem.

Avatar
slniecko (16.9.2015 )

No nemôžem si pomôcť, včera som si od mamy požičala starý damaškový obrus, medzi ktoré dava kadidlo, aby tam mole nevliezli a toto mi to neodbytne pripomína...