databáze 128720 vůní od 8813 značek a 1667 parfumérů

Dame d'Or 1907

Dame d'Or
značka: 1907
parfumér:
rok: 2019
určení: pro ženy
hlava: ylang ylang, bergamot, pomeranč, aldehydy, citrón
srdce: jasmín, růže, pomerančový květ, hřebíček, skořice
základ: santalové dřevo, cedr, ambra, pačuli, vanilka, pažitka pobřežní

Beneath The Surface Collection

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
wendulka (27.3.2020 )

Maria Altmannová popsala svou slavnou tetu ve vzpomínkách jako trpící neustálými bolestmi hlavy, kouřící jak fabrika, strašně nežnou a zároveň temnou, s oduševnělou tváří, samolibou a především elegantní. Když se nad tím zamyslíte, přesně tak ji zachytil i malíř Gustav Klimt na světoznámé olejomalbě. A z mého pohledu mohu s potěšením říct, že se totéž povedlo i s vůní, která jí vzdává hold.

Adele obklopená záplavou citrusových aldehydů, oděná do zlatých šatů zdobených máslově ovocným ylangem a kvítky jasmínu a pomerančovníku v havraních vlasech. Adele s oduševnělým, hřebíčkově pikantním pohledem, z něhož však zároveň sálá i něžná hřejivá ambrová vřelost. Adele s pižmově bledou pokožkou, pokrytou vanillkovým pudrem. Pokojná elegantní a lehce starosvětská v tom nejlepším smyslu slova!

Avatar
Martula (10.11.2019 )

Aldehydy vnímám ve vůních většinou jako chladivě stříbrné. Tady se povedlo je dobarvit do zlatova a to díky pořádné dávce krémového ylangu a pomerančovým květům. Stále je to ale vůně hlavně aldehydová, luxusně mýdlová. Pro milovnice No5 nutno vyzkoušet.

Avatar
Fleur (25.10.2019 )

Elegantní, luxusní, vytříbená. Aldehydy na začátku a klasický květinový akord s jasmínem a růží vyvolají chanelovskou iluzi, jenomže tahle dáma ve zlatém se nenechá vyprovokovat k nějakému soupeření. Vůně plyne hladce, je hebká jako hedvábí a mýdlovost aldehydů se podobá šumivé pěně, z níž vyrůstají barevné květy na jantarovém pozadí z ambry, vanilky a hřebíčku. Výsledek je hřejivý a výrazný, ale nikoliv křiklavý. Doporučuji všem, kterým se stále nelíbí No. 5 v žádné koncentraci, ale přesto by si rádi dopřáli jeho nadčasovou auru, jejíž podstata dnes ovšem paradoxně tkví právě v mírně starosvětském nádechu. Dame d´Or jej kolem sebe šíří v jemném obláčku několik hodin.

Avatar
slniecko (25.9.2019 )

Vôňa sama o sebe je nádherne nostalgická. Možno to robí malá troška kvetinových aldehydov v kombinácii s vskutku klasickými zložkami, ktovie. Pôsobí sucho, jemne, kvetinovo, ale dospelo a napriek klasickým zložkám zároveň nadčasovo, a zároveň moderne. Prišla mi pomerne suchá, ako potpourri zo sušených kvetov, ale pozor, nie tie nafarbené všetkozmesy, ktoré človek dostane v každom kvetinárstve, ale starostlivo vybraté a starostlivo usušené jednotlivé ušľachtilé kvietky, ktoré stále vydávajú svoju arómu, uložené na nežnej saténovej poduške z pižma, vaniky a svetlého cédru. Je to ako rozprávkový vánok z iných čias.