databáze 120140 vůní od 8510 značek a 1611 parfumérů

Cycle 001 Violet / Veolay

Cycle 001
značka: Violet / Veolay
parfumér: Revillard, Patrice
rok: 2020
určení: unisex
složení: růžový pepř, andělika, kadidlo, ambrox, pižmo

Limitovaná edice v počtu 1000 kusů, všechny znovu naplnitelné.

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
alibi (30.9.2020 )

Kosatec typický pro Maison Violet tady rovněž drhne a má mrkvovou mírně zemitou příchuť. Vůně je chladná, odtažitá. Lehké kadidlo má citrusový nádech, pepř protahuje nos, zeleň je nahořklá. V bílém pižmu se objevuje umělý tón, pro mne nepříjemný.

Moje asociace k vůni je jako chladný šedivý kámen polozapuštěný do země v zahradě u naší chalupy blízko angreštových a rybízových keřů, který jsme jako malé děti používali místo sedátka. Když ho táta při kopání vodovodu po letech vyvrátil, zjistil, že je to vlastně mramorový náhrobní kámen vyleštěnou stranou a nápisem otočený do země. Bůhví, jestli ho paní Růžena V. nepostrádá. Od té doby jí tam občas pálím pietní svíčku.

Avatar
slniecko (13.7.2020 )

Je o poznanie iná, ako vône z tej línie, ale má podobný rukopis. Viem, znie to zvláštne, ale je to tak. Aj v tejto vôni, tak ako aj v ostatných cítim akýsi ľahký nádych priezračného nostalgična, ale tu v modernejšej podobe. V úvode korenisté pošimranie, na to bylinná archangelika zohriata a zdomácnená malou troškou ambroxanu, pižmo len ako jemný, nežný doplnok. A malá trocha kadidla dodáva ten ľahko nostalgický pocit niečoho, čo nám cez prsty odvial vánok do nenávratna. Ale drží dobre, to len ten pocit neuchopiteľnosti...