databáze 133492 vůní od 9071 značek a 1715 parfumérů

Costarela Carner Barcelona

Costarela
značka: Carner Barcelona
parfumér:
rok: 2016
určení: unisex
hlava: bergamot, šafrán
srdce: mořské tóny, písek
základ: virginský cedr, ambroxan, ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (27.8.2017 )

Popis z oficiálních stránek poměrně přesně vystihuje první dojem z přivonění: „Costarela evokuje jedinečný pocit svobody, který člověk může zažít jen při obdivování nekonečnosti otevřeného moře. Parfém, který zachycuje mořský středomořský vánek a slanou dřevitou vůni starých člunů na písku.“

Slanost je zde zjemněna čajovou nasládlostí bergamotu s ambrou. V pozadí se drží sluncem prohřáté dřevo a písek. Jenže po pár minutách na mé kůži si dřevo bere prim, trouchniví a nejspíš kombinací s šafránem mi připomíná oud (ztrouchnivělé dřevo u nás za domem, určené ke spálení, nebo dřevěnou skříň s čistidly). Přitom u rozprašováčku stále vnímám dřevo jen jako podkres, jako kulisu ke svěžímu mořskému vánku.

Avatar
janejane (10.8.2017 )

Minimalistická, zajímavá a netuctová.

Dřevěné prkénko, na něm nakrájené plátky citrónu, limetky a k tomu špetka šafránu a koktejl je za chvíli hotový. Postavíme si ho k dřevěnému lehátku, líné sluneční paprsky začínají prohřívat písečnou pláž. Posadíme se na něj, zavrtáme nohy do teplého písku ... vnímáme jeho vůni ( je hodně zřetelná) a vítr přináší vlahý, čerstvý a jen jemně slaný vzduch od moře.

A je nám dobře.

Avatar
wendulka (12.11.2016 )

Je poměrně přímočarou vůní, evokující mořskou pláž, na níž kotví dřevěné čluny (cedr). Brouzdáte se po ní a necháváte si omývat kotníky mořskou vodou. V ruce máte tropický koktejl ozdobený plátkem citrónu a okořeněný šafránem a vystavujete se přitom sluneční záři (ambra).