databáze 128596 vůní od 8799 značek a 1667 parfumérů

Concrete Comme des Garçons

Concrete
značka: Comme des Garçons
parfumér: Beaulieu, Nicolas
rok: 2017
určení: unisex
hlava: kmín, kardamom, hřebíček
srdce: růžový oxid, jasmín, sambac
základ: santalové dřevo, cedrové dřevo, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
jerry (09.6.2021 )

Jedna z nejméně uchopitelných vůní, s jakými jsem se potkala - kusy starých panelů a sádrový prach, staré dřevěné rámy z obrazů a krémové květiny...ostatně je to všechno takové mléčně krémové. V úplném dojezdu suché koření z lutensovské Feminite du Bois, které ji postrkuje od unisexu blíže k vůni pánské. Neobvyklá, originální......a kupodivu i nositelná.

Avatar
Fleur (07.1.2021 )

Zvláštní směs květin, plastu, vlhké omítky. Sádrovna, kde se ve vzduchu tetelí ještě trochu tupé bolesti překryté zasychajícím sádrovým krunýřem. Sestřičce někdo přinesl kytku, ale strčila ji do vázy ve spěchu i se stříbrným celofánem, takže těžko říci, co způsobuje tu znepokojivost pylově nasládlé vůně, která je lehounká jako tělový pudr a zároveň těžká jako tuhnoucí sádra.

Avatar
andry (03.5.2020 )

Z lásky k našemu paneláku vypěstovala jsem si v betonové skruži zahrádku pudrových růží a fialek, ale místo hlíny jsem je zasadila do prachu z obouchané zdi a najemno rozemletého hřebíčku a kardamomu a zalívala je vodou z kaluží. Všechno kvetlo pastelově šedorůžově a vonělo prachem ze starého dřevěného mlýnku na koření a bylo to zastřené a snové a já ve svém betonovém ráji začala věřit v prince z domu se zahradou, co přijede na kole, tzv. arabovi, co s ním jeho táta za jeho mladých let machroval, a vysvobodí mě.

Avatar
euridike (28.3.2020 )

Jsou lidé, kterým nevysvětlíš, že všechno na světě má svoji vůni. Nejen květiny, ovoce, jídlo... Taky vzduch a voda a hlína a kov a beton. Ano, i beton má svoji vůni. Je to logické, vždyť i jeho jednotlivé komponenty ji mají - cement, voda, písek, štěrk. Voda se svojí čistou železitostí, minerální písek, tmavě prašný štěrk, vápenec pálený s pískem a jílem. To vše v sobě Concrete má, snad i ten starověký sopečný pucolán. Ale to je jen podklad, do nějž se propadají černé zlomky vonného pepře a aromatického hřebíčku, jiskřivá kamenina celé vůně. A pak ten zvláštní tón. Vláčný a táhlý. Jemný. Řekl bys, že je to... Mléko? Smetana? Já cítím vůni sušeného kojeneckého mléka, Sunaru, nasládlý akcent výživných mléčných bílkovin. Pro parfém trochu znepokojivé. Tak proč? Právě proto... Protože CdG. Je v tom určitá rafinovanost. Tento tón totiž navozuje určitý aspekt intimity, tělesnosti – ale sofistikovanějším //a méně podbízivým// způsobem, než jakým to činí třeba živočišná tuberóza či pižmo. Naprosto rozumím těm, kterým se tahle vůně nelíbí, kterým nepříjemně sevře útroby //včetně mysli//. A stejnou měrou chápu ty, kteří v této vůni našli otisk čehosi velmi blízkého a chtěného...

//A přesně vím, odkud tento nádech tak důvěrně znám – Secretions Magnifiques ELdO, tak je to...//

Avatar
Miru (05.3.2020 )

...teď čtu, Vendulko, co píšeš a! - vlastně naprostý souhlas s Tebou...

Avatar
Miru (05.3.2020 )

...dřeva ve sladkém teplém mléce, se špetkou kmínu,
díky jasmínu a pižmu
živočišné, téměř chlípné...
...je to lehce navalující a
současně vás něco nutí neustále si přičichávat k ovoněné kůži,
něco jak čichat k určitým částem těla...
(řekla bych, že vysoce provokativní)

Avatar
Miru (22.2.2020 )

...instinktivně jsem v regálu sáhla po flakonu, ta barva...
Ano, byl šedý. Jak jinak.
Světle šedý,
na dotek hebce drhnul, a jeho ztuhlé mikropóry na povrchu jakoby žalovaly, že při výdechu musely zkamenět...,
a skvele sednul do dlaně, jak oblázek z divoké řeky.
Vůně.?
Jen pocitově, bohužel
(na obou rukách už bylo všeho tolik, že poslední volný centimetr na hřbetu dlaně v obležení mnoha dalších adeptů - to na zkoušení dobré extra není...).
Concrete nevoní betonově
(Leda by to byl beton plyšový, plyšově hutný, a nebo - pokud by šlo o barvu vůně, pak tedy ano...),
ovšem okamžitě, strašně příjemně...
...hustě mléčně, až smetanově, vláčně pudrově nasládle, delikátně hladce pikantně, útulně až mazlivě a současně distingovaně, aristokraticky a bezstarostně...,
něco jako zavrtat nos do zavřeného místa ženiny kůže - třeba do podpaží nebo do třísel, pod krkem...
...hltala jsem vůni ze své kůže, ten mikrovesmír těsně nad pokožkou, dokud mi nezmizel v ruchu velkoměsta...
...vlastně už při prvním nádechu Concrete jsem si uvědomila:,, jo, tohle je moje, to je ono..."
(ne náhodou asi mi naskočila pocitově i Tomo Her Annayake...)

Avatar
wendulka (02.6.2018 )

Dvě vůně v jednom. Tou první je vůně sladce mléčného santalu s kardamomem, špetkou kmínu, palčivě dřevitým hřebíčkem, tóny růže, pižma a jehličnatého cedru. Tou druhou je vůně metalických aldehydů a kadidla, která vytváří dojem kovového zábradlí, zapuštěného do betonového schodiště.