databáze 130210 vůní od 8900 značek a 1678 parfumérů

Collection Extraordinaire: Precious Oud Van Cleef & Arpels

Collection Extraordinaire: Precious Oud
značka: Van Cleef & Arpels
parfumér: Clerc-Marie, Amandine
rok: 2011
určení: unisex
hlava: bergamot, červený pepř
srdce: jasmín, tuberóza, kadidlo
základ: pačuli, oud, vetiver, santal, ambra

Collection Extraordinaire

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (27.4.2017 )

Trochu sladký, trochu kyselý, trochu dřevitý, trochu zatuchlý mišmaš - od každého něco a dohromady jako dort od pejska a kočičky (a vidím, že nejsem sama, kdo má stejný dojem). Oud veškerý žádný, zato po rozvonění podoba s Fordovou Black Orchid víc než výrazná (akorát ten okurkový lák chybí).

Avatar
Evanilla (26.12.2015 )

Kokosová tuberóza a dále sem hodili od všeho trochu a mírně nám to začlo zahnívat. Přirovnává se hodně k Fordově Black Orchid, kterou si moc nepamatuju, ale vím, že jsem z ní měla podobný dojem - kočička s pejskem vařili dort. Oud vůbec výrazný není, pokud tu vůbec nějaká molekula je, tak někde hodně v pozadí.

Avatar
wendulka (17.4.2015 )

Na Precious Oud je možno dívat se ze dvou pohledů: buď jako na oudovku pro sraby a budete spokojení anebo vás to naopak naštve, protože vůně se vlastně vůbec netočí kolem oudu a přívlastek vzácný tím jaksi pozbývá významu.

Podobně jako Orchidée Vanille je totiž už od počátku dost sladká. Může za to růžový pepř, který už od počátku překryje a utlumí veškerou možnou nahořklost bergamotu. Přidává se neindolický jasmín s nepříliš omamnou „krémovou“ tuberozou a oud je stále v nedohlednu. Místo něj přichází sladká ovocná žvýkačka, tu bych tedy rozhodně oželela.

Oud se skrývá až za ní. Maskuje ho však dávka kadidla a jemně kouřového santalu, že odkvačí stejně rychle jako se objevil. Drydown je v režii medově nasládlé ambry a zemitosti pačuli s přetrvávajícím žvýkačkovým tónem.