databáze 115449 vůní od 8360 značek a 1572 parfumérů

Cio Cio San Parfums MDCI

Cio Cio San
značka: Parfums MDCI
parfumér: Zarokian, Cécile
rok: 2015
určení: pro ženy
hlava: yuzu, limetka, citrón, zázvor, grep
srdce: třešňový květ, pivoňka, liči, čaj oolong, rákos
základ: guajak, cedrové dřevo, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
euridike (04.4.2020 )

Jako kdyby…

Jako kdybych byla šťastná a jarní a bezstarostná, jako loni touto dobou, tam a s ním, bylo tu, není tu, ale vzpomínky – pocity zůstaly, jako zrůžovělý linoryt, v každé buňce, v každé krevní destičce…

Jako kdyby se ty nejrůžovější velkokvěté pivoňky, ty marnotratné bonvivánky – těžké hlavy ozdobené drobnými třešňovými kvítky, bezbřeze opíjely silným čajem s citrusovou šťávou. Bezstarostně jim je, šťastné jsou, mají svůj nektar, každá z nich se cítí jako sama Afrodita, pro tuhle chvíli na ničem jiném nezáleží…

//Cio Cio San = velkokvěté růžové pivoňky + třešňové kvítky + oolong s citrusovou šťávou//

Avatar
blackviolet (29.5.2015 )

Cio Cio San, motýlek neboli Madama Butterfly, Japonka ze stejnojmenné opery Giacoma Pucciniho, jejíž nešťastný osud ženy opuštěné lehkomyslným mužem dojímá už několik generací.
Cécile Zarokian ale nechtěla dělat tragickou vůni, spíše se snažila zpodobnit vůni Japonska v představách Evropanů a všem s tím spojeným klišé se nevyhnula úmyslně. Proto musí být ve složení limetkově mandarinkové yuzu, třešňové květy, samozřejmě čaj a také v Japonsku oblíbené pivoňky - symbol bohatství a ženské krásy.
Cio Cio San je lehká ovocně květinová vůně. Schválně neříkám ovocná květinovka, protože si to ta vůně nezaslouží. Vidím před sebou na talířku čerstvé ovocné želé z mandarinky a liči naservírované s třešňovou marmeládou. Z květin je tu pivoňka a poté, co vůně želé začne pomalu slábnout a sladkost se vytrácí, objevuje se zelený čaj. A to všechno splývá s pižmovým základem.