databáze 143789 vůní od 9527 značek a 1814 parfumérů

Chinese Tobacco 19-69

Chinese Tobacco
značka: 19-69
parfumér:
rok: 2017
určení: unisex
hlava: bergamot, tabák, červený pepř, citrón
srdce: zázvor, koriandr
základ: kadidlo, cedrové dřevo, vanilka, dehet, oud, vetiver
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Fleur (16.8.2022 )

Bergamot s troškou mýdlově pepřové svěžesti budí iluzi, že půjde o spořádanou vůni, ale pak tam vnese trochu rebelie tabák suchý jako ten, který se vydrolil do kapsy z dávno zapomenuté nezapálené cigarety, a vzápětí to diplomaticky uhladí pryskyřice vonící jako vanilkový puding s meruňkami. Dřevitý tón je hodně v pozadí, jako by nechtěl celou kompozici zatížit. Připadá mi, že tohle je vůně pro nerozhodné, kteří touží po nějaké tabákové vypalovačce, ale ve skutečnosti by se rozkašlali po prvním šluku.

Avatar
andry (06.7.2022 )

Tabák s nakládaným zázvorem.
Šťavnaté citrusy v úvodu zasype pikantní koření, aby vůni nedalo prostor se příliš rozzářit. Ze šťávy je hned nahořklá nastrouhaná kůra, v ní zamíchaný růžový pepř tiše perlí a je po zvlnění klidné hladiny ztracen v suchém prachu mletého koriandru, kořenitě dřevitého, z něhož vystoupí štiplavý zázvor v nakyslém nálevu. Neobvykle osvěžující vůní doprovází ruku, co smetá tabákové drobky ze stolu zpět do tabatěrky. Přivoníme k ní, voní suše a je aromatická, s překvapivě měkkou dehtovou vůní březové kůry a topůrek omotaných lýkem a koření z dálek a po o o o o malu vyfukovaných kroužků. Zázvorový čaj na stole, není o páté, přivírá oči, sládne nesladkou vanilkou, příjemně kouřovodřevitě drhne. Končí jako kandované citrusy s tabákem zalité sladkou pryskyřicí.

Avatar
euridike (19.4.2022 )

Tahle vůně je jako starověký nájezdník. Nepárá se s tím. Prostě po tobě na první dobrou rovnou mrskne to, co má - sušenou bergamotovou kůru, černočerný tabák /a kdo ví, co všechno je v něm přimícháno/, štiplavý pepř, čerstvě nastrouhaný zázvor a kadidlo z kostela, který vyplenil při poslední štaci.

Mně tak trochu připadá, jako kdyby se Johan Bergelin rozhodl vytvořit modernější verzi Cabochardu. No nevím - asi jako kdyby si Hugo z hor vzal oblek YSL, koukám na to tak nějak lehce podezíravě - a raději z uctivé /a bezpečné/ vzdálenosti.

Avatar
slniecko (26.10.2021 )

Netuším prečo čínsky a najprv som netušila ani prečo tabak, ale po veľkovýpravnom citrusovo-ovocnom úvode so zázvorom prišiel aj ten. Je to veľmi príjemná kombinácia s tým ovocím (nie, nepripomína to tie ovocnotabakové zmesi) a pekne drží.

Avatar
wendulka (24.8.2021 )

Ano, úvodní sladce aldehydové tóny heliotropinu, prosycené růžovým pepřem a zázvorovou limonádou s bergamotem a citrónem v kombinaci se sušeným tabákem skutečně typově trochu připomíná Enigma pour Homme. Nicméně ona perlivost vezme rychle za své a zůstane kokakolový koncentrát, zahuštěný lepkavě sladkou benzoe a vanilkou. Tu naštěstí v základu krotí doutnající kadidlo s trochou oudu.

Avatar
ModestMourek (21.3.2021 )

Bergamot a pomeranč okořeněné růžovým pepřem přecházejí přes perlivé coca-colové tóny na nahořklý, na troud vysušený tabák, který sládne pryskyřicí benzoe. Cítím zde značnou podobnost s parfémem Enigma pour Homme (Roja Dove). Výdrž přesahuje 3 hodiny.