databáze 112472 vůní od 8280 značek a 1553 parfumérů

Chinatown Bond No. 9

Chinatown
značka: Bond No. 9
parfumér: Guichard, Aurélien
rok: 2005
určení: unisex
složení: broskvové květy, gardénie, tuberóza, pačuli, kardamom
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
andry (17.4.2015 )

Sladké broskvové květy vyválené v na prach rozdrceném Lipu. Dál (vzhledem k cenové relaci bohužel) není moc co řešit. Je slaďoučká, trochu prachová, lehoulince ovocně šťavnatá, jako by se pyl z květů smíchal se samojedinou kapičkou ovocné šťávy a ve vánku lehce vířil kolem. Oproti podobností vzpomínané Far Away od Avonu samozřejmě nebe a dudy, ultrasladkým pudrem vás tu nic nezadusí.

Avatar
wendulka (01.4.2015 )

O Čínské čtvrti v New Yorku, jejíž jméno nese tato vůně, se říká, že je nejdynamičtější, vůněmi překypující, nejbarevnější a nejrychleji se rozvíjející částí tohoto velkoměsta a toto vše se prý Aurélien Guichard pokus zachytit v této vůni. A skutečnost?

Zpočátku se vyznačuje vůní slaďounké šťavnaté broskve s pikantním kardamonem – květy broskvoně jsou podle taoismu symbolem nesmrtelnosti nebo chcete-li elixírem života a kardamon by nám mohl zastupovat nějaký ten krámek s kořením, ale proč v něm prodávají i pomerančové lipo?

Z květin je přítomná pouze lehce omamná tuberóza s přetrvávající broskvovou stopou. A pak nastalo newyorské neonové peklo. Spousta plastu, nevětrané sklepy čínských obyvatel se sto let starými dřevěnými skříněmi, v nichž se skrýval i nějaký mrtvý živočich. A ošklivý palec je na světě.

Avatar
slniecko (11.2.2015 )

Neveriacky sa dívam na zloženie, ja tam cítim skôr frézie, broskyne a štipku ambry, ale nevadí, je to jedno, výsledok je vyslovene slnečná vôňa, jasná, žiarivá, hladko-krémová, originálna a pritom nie krikľavá. Jednotka s hviezdičkou.