databáze 134810 vůní od 9128 značek a 1721 parfumérů

Chaman Eau de Couvent / Candida Romero

Chaman
značka: Eau de Couvent / Candida Romero
parfumér:
rok: 2016
určení: unisex
hlava: červený pepř, kožený akord, rum, myrta, jasmín sambac
srdce: semínka anděliky, slaměnka, cist, kadidlo, myrha
základ: santal, pižmo, otočník, pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (25.4.2018 )

Na Korsice jsem bohužel zatím nikdy nebyla, ale pokud tam místní obyvatelé tráví pozdní odpoledne se sklenkou likéru v koženém křesle u otevřeného okna a podvečerními procházkami mezi kvetoucími slaměnkami, kostelíky s tou nejkrásnější pálící myrhou a pojídáním mandlových sušenek s mléčnou náplní tak, jak naznačuje Chaman, asi se tam budu muset vypravit.

Avatar
Fleur (26.12.2017 )

Název evokuje spíše představu divokých bylin, štiplavého koření a ohně, ve skutečnosti však jde o velmi uhlazenou vůni. Hlásí se ke Korsice použitím slaměnek, které tam v létě kvetou a z nichž se extrahuje olej, a připomíná i portorický původ Candidy Romero použitím rumu.

Vůně je likérově vláčná. Medový jasmín, teplá myrha a hebký rum otevírají cestu dalším ingrediencím, které jsou dokonale vyváženy a žádná si nenárokuje pozornost na úkor ostatních. Slaměnka a pačuli vůni stáčejí přírodním směrem, takhle to může vonět na pěšině vedoucí ke klášteru... Vanilkový heliotrop a smetanový santal na druhé misce vah obrušují pichlavost korsické přírody. Pohled na ni se nabízí přes sklenku toho nejjemnějšího rumu.
Pro mě jedna z nejkrásnějších "zlatých" myrhových vůní.