databáze 136663 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

Cèdre Serge Lutens

Cèdre
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2005
určení: unisex
složení: ambra, hřebíček, pižmo, tuberóza, cedrové dřevo, skořice
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (14.3.2020 )

Sladce dřevitá vůně s vytrvalým nádechem prášku na nádobí. Chvílemi probleskuje sladký ovocný bonbón nalepený na bonbón mentolový. A kolem krouží živočich, který utekl z chléva....

Avatar
Cervanek (01.2.2019 )

Dokonale namíchaná pryskyřice z cedrů z jihu Mediteránu. S prachovou ambrou, se skořicí a umírněnou tuberózou s hřebíčkem dostává parfém hnědo-zlatavé barvy jako dobře uleželý koňak nebo i rum vyšší řady.Takto voní rána v Provence kolem Laverune, kde jsou vinice, co na podzim se barví dozlatova jako Cèdre od strýčka Serge. Pryskyřice z cedrů s dravou drsnou živočišností, která je zde zachycena bravůrně, bez ní by to byla nuda. V závěru má Cèdre něco z původních voňavek Rochase Madame, Femme, Byzance. Výdrž 10 hodin.

Avatar
ModestMourek (03.10.2018 )

Kafrový hřebíček ustupuje sladkému ovocnému jasmínu, který se uhlazuje pryskyřičným cedrovým dřevem doplněným živočišně hřejivým pižmem s nahořklým mýdlovým podtónem. Není to špatná vůně, ale čekal jsem, že v ní najdu podstatně více cedrového dřeva. Výdrž přesahuje 8 hodin.

Avatar
wendulka (18.2.2015 )

Ano, je to krásně zpracovaný cedr, bohužel mám k němu jedno velké ale, k němuž se dostanu. Než se ukáže sám hlavní aktér, máme tu medově sladkou skořici, po chvíli se konečně ukáže spolu „mýdlovou“ tuberózou a fakt jim to spolu moc sluší . Dokonce se mi tam mihne i „prachová“ ambra. Jenže tady máme to ale, a to když na mě bez varování vyskočí mokrý upocený živočich a buší mi do nosu o sto šest.

Nevadí mi živočišnost jako taková (třeba takový Koublai se mi jako pánská vůně líbí), ale přes ten přidaný „pot“ pro mě nejede vlak. Teprve když ty upocené tóny odezní, ukáže se opět cedr ve svojí krémově hladké podobě. Škoda, protože držák je to opět neskutečný.