databáze 112699 vůní od 8289 značek a 1554 parfumérů

Candy Aoud Roja Parfums / Roja Dove

Candy Aoud
značka: Roja Parfums / Roja Dove
parfumér: Dove, Roja
rok: 2015
určení: unisex
hlava: bergamot, grep
srdce: jablko, banán, hruška, černý rybíz, růže
základ: ambra, amyris, oud, bříza, kardamom, kašmírové dřevo, cedrové dřevo, jedlový balzám, kadidlo, gurjum, labdanum, kožené tóny, pižmo, větvičník, kosatec, pačuli, rebarbora, šafrán, santalové dřevo

kolekce Tutti Frutti

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (1)
Avatar
wendulka (29.1.2016 )

Je jednou z nejkrásnějších ovocných oudovek, jaké jsem kdy vyzkoušela a to říká někdo, kdo je na tuhle složku zvyklý spíš v klasické kombinaci s růží. Zároveň se tím dostávám k názvu. Ano, v úvodu je ve vůni patrný černý rybíz, respektive bonpar s touto příchutí, ale jednoznačně převažuje ovocný dojem: čerstvě vymačkaná grepová šťáva, máslová hruška, banánové pyré se šťavnatým zeleným jablkem. Podle mě by se tak spíš hodilo Fruity Aoud.

Oud je tu poměrně krotký, až přítulně semišový, jen v první fázi je lehce okořeněný kardamomem a prohřátý kadidlem, avšak už v další fázi jej zjemní pižmo s pudrovým kosatcem a nasládlým santalem. V základu se přidají i sametově zelené tóny chypre, které nakonec přece jen z ovoce vytvoří takové ty pěnové jogurtové bonbónky Katjes. I když jde pochopitelně do prostoru, není nijak úderná a drží pomalu půl dne.