databáze 125300 vůní od 8664 značek a 1643 parfumérů

Caftan Yves Saint Laurent

Caftan
značka: Yves Saint Laurent
parfumér: Becker, Calice
rok: 2015
určení: unisex
hlava: bergamot, tangerinka, růžový pepř
srdce: olibanum, benzoin, styrax
základ: pižmo, labdanum

kolekce Le Vestiaire des Parfums

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Fleur (19.1.2021 )

Vůně, která se linula ze starožitného "tabernáklu" v pokoji mého starého strýce, když vyklopil přední dvířka vykládaná červeným ošoupaným sametem, která mohla sloužit jako psací pultík. Vůbec nechápu, jak to dokázala Calice Becker tak věrně napodobit, protože je tam všechno včetně obsahu malých zásuvek: dřevo s lesklou politurou, opálený pečetní vosk, breviář v potrhané brokátové vazbě se zlatými nitkami. A nejzáhadnější je, že věděla i o té dávno prošlé luxusní bonboniéře v krabici z pevného kartónu se zdobnou ražbou, z níž jsem občas dostala za odměnu pralinku. Pod zašedlou polevou vonící jako pižmově mléčné kakao se skrývala sladká náplň neurčitelné chuti se vzdálenou stopou koňaku. Zdvořile jsem ji očichala a pak převalovala v puse a bála jsem se ji vyplivnout. Po zbytek dne jsem pak tu vůni cítila, naposledy před více než čtyřmi desetiletími. A teď se ke mně vrátila znovu, ale jako citlivě a s vytříbeným vkusem zrestaurovaný tabernákl, nádherný solitér...

Avatar
wendulka (06.7.2020 )

Po úvodním mandarinkovém osvěžení se vynoří kaftan v podobě nikoliv hedvábného, nýbrž sametového kadidla. Sametovost mu propůjčují vanilkové a kakaové tóny pryskyřičnatého benzoinu se styraxem. Bílé pižmo v základu kadidlo kaftanově provzdušňuje, přičemž labdanum svou kožeností udržuje jeho orientální charakter. Jednoduché, čisté a elegantní.

Avatar
andry (24.5.2020 )

Na začátku čistě kadidlo okořeněné růžovým pepřem se postupně prohřívá a sládne. Hutně sladký benzoin podobný tomu z Coromandelu edp (ne, ta vůně jako celek Coromandelu podobná není) je změkčený kapkou bílého pižma a po celou dobu setrvává výrazně podbarvený teď už hřejivým kadidlem. Kadidlo je patrné hlavně u kůže, do prostoru se šíří pryskyřice s nádechem kouře. Vůně je bez výraznějšího vývoje, příjemně vzdušná, jde do prostoru a má výbornou výdrž.

Avatar
jerry (25.11.2018 )

Sladké kadidlo a ambrové dřevo, po úplném rozvonění suché kadidlo podbarvené nesladkou pryskyřicí.

Avatar
blackviolet (08.3.2017 )

Pod orientálním kaftanem se skrývá balzamicky sladká benzoinová vůně s kořenitou mandarinkou a zakouřeným kadidlem, zasypaná vanilkovým pudrem. Spíš lineární, ale velmi povedená ambrovka s excelentní projekcí a výdrží.

Avatar
barbucha (12.10.2016 )

Kaftan sity primo v Orientu. Doutnajici pryskyrice, kour z kadidla a za odmenu par sladkych orientalnich pamlsku.