databáze 126594 vůní od 8705 značek a 1652 parfumérů

Brume d'Hiver (2013) Volnay

Brume d'Hiver (2013)
značka: Volnay
parfumér: Bourgeois, Amélie
rok: 2013
určení: pro ženy
hlava: italský bergamot, pryskyřice elemi, bobule jalovce
srdce: jasmín, bulharská růže, růže
základ: oud, kadidlo, fialka, otočník, pižmo, haitský vetiver, španělské labdanum, růžové dřevo, cypřiš, pudr, vanilka, růže, hřebíček
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
daniela (01.6.2020 )

Ovlivněná slovem Hiver v názvu přemýšlím, co je na ní zimního, klidně trochu po arabsku - jemná růže, sladký neškodný oud, vůně hřejivá a přitom na povrchu lahodně chladivá jako byly chladivé tóny v Les Saisons: Hiver (Van Cleef and Arpels). Vizuálně bych si vůni představila jako měkké kulaté sametové polštáře, klidně sněhové, ale určitě obarvené na světle růžovo. Vůně je jemná, hřejivě chladivá, s růžovými poupaty a pudrovým nádechem, který uklidňuje až uspává. Typově bych ji přirovnala k Nuit d'Amour (Guerlain). Nenápadná, ale jistá přitažlivost.

Avatar
Fleur (05.3.2019 )

Hra na schovávanou a skrýš uvnitř bujného porostu šípkové růže, do kterého se opírá slunce. Voní to tam pryskyřicí, růžovým olejem a kořením z Pohádek tisíce a jedné noci. Konejšivá vůně růží s pudrem by mohla snadno uspávat, ale naštěstí tu je temperamentní oud a zemitý vetiver, díky nimž si nikdo nedovolí usnout, ani kdyby měl na růžích ustláno.
Překvapivě krásně se kombinuje s Ambre Éternel od Guerlainu.

Avatar
wendulka (07.8.2017 )

Taky mi nepřipadá jako růže v zimní mlze. Jediný "chlad", který z ní v úvodu vychází, je štiplavá pryskyřice elemi. Samotná růže je ale opravdu zahřívací - klasická bulharská, ale vůbec ne omaná olejovitá, naopak něžná. Snáší se na ní vločky bílého pižma a vanilky, smíchané s najemno namletými mandlemi, fialkovým pudrem a perlivými kapkami otočníku. Druhou stranou ji zahřívá kadidlo s hřebíčkem a špetkou oudu, které této křehké pudrové krásce dodává sílu a orientální rozměr.

Avatar
blackviolet (15.7.2016 )

Navzdory svému názvu tahle růže není v zimní mlze, naopak, je to růže, která hřeje. Že by proto, aby nám vrátila vzpomínku na teplo a slunce?
Přichází k nám s doprovodem pryskyřice a vetiveru, později s troškou dřeva, a halí se do mandlově vanilkového a fialkového pudru. Je to růžová, skoro transparentní růže, která nás nezahřívá ohněm, ale přikrývá nás prachovou peřinkou.