V naší databázi nejdete celkem 99630 vůní od 7795 značek a 1407 parfumérů

Bracken Woman Amouage

Bracken Woman
  • značka: Amouage
  • perfumér:
  • rok: 2017
pro ženy pro ženy
složení:
HLAVA: list fialky, galbanum, lesní ovoce
SRDCE: lilie, narcis, heřmánek, kůže
ZÁKLAD: pačuli, vetiver, bříza
Tito uživatelé vůni: Mají (15) Chtějí (1) Chtějí zkusit (6)
Diskuze:
Amouage (Značky)
Komentáře Komentáře k vůni (8):
Avatar
22. únor 2018 Renusatko píše:

Předem se omlouvám milovnicím této vůně. Rozhodně patří k vůním, které vyvolávají emoce. Překvapila, bohužel hooodně nemile. To je silná až úderná vůně. Myslela jsem si, že mám lilie ráda, ale v tomhle spojení mi nesedí. A narcis na mně vylezl ve své ošklivé podobě. Začátek byl naprosto nenositelný a asi 30 minut sedím a přemýšlím nad umytím. Všechno utlumuje kůže a není to tak strašné, ale jinak to manžel nazval zbraň hromadného ničení a prý to mám chránit, jak oko v hlavě, aby se mi to nerozbilo.
Na oblečení to není taková katastrofa, jak na mé kůži.O ženskosti mě moc nepřesvědčila, ale zajímavost ji přiznat musím. Flakón ji nesedí. Je to první Amouage, se kterým nesouhlasím, kde se vzala ta barva? Je přece zelená a jen zelená. Světle, tmavě, mentolově, větrově, jako kapky na kašel. Štípe v nose. Kapradí a les to určitě není. Je to mnohem zelenější a rozemleté do sirupu o vysoké koncentraci. K tomu heřmánek právě utržený a rozdrcený mezi prsty. Vetiver víceméně vítězí nad vším, vše přerazí a spolu s kůží dodává jakýsi pánský nádech. Kde jsou lilie a narcis nevím. Výdrž nekonečná.

Avatar
04. leden 2018 alibi píše:

Jestli je něco, co mě dokáže vždycky potěšit, je vývoj vůně. Když první tóny zní naprosto v jiném taktu a harmonii než závěr. Bracken rozhodně vývoj nepostrádá.

Úvod je ve znamení kapradí. Hustého vzrostlého zeleného, které stěží dokážou osladit a projasnit červené bobule. Když to bobulky vzdají, zbudou jen kapradiny a vlhká hlína. Stonky kytek, bylin a celé trsy heřmánku rozcupované, rozšmelcované na kousky. Vetiver a březová míza potom vše malinko vysuší a osladí, ale jen nepatrně. Kožené pačuli přidá trochu života.

Celý ten začátek mi připomněl scénu z filmu Revenant, kdy trapper Hugh Glass (Leonardo di Caprio), lovec kožešin, bojuje se samicí medvěda grizzlyho. Studený vlhký les. Při zápasu létají vzduchem kapradí, mech, trapper i medvědice a břízy poraněné medvědími drápy pláčou nad Leovými krutými zraněními.

Tento boj trvá desítky minut. Ovšem závěr vůně je úplně jiný. Dřevitý a dost sladký. Pořád jsem přemýšlela, co mi to připomíná. Až jsem se usnesla sama se sebou na sladkém kořeněném tabáku (snad kardamom, snad skořice, nevím). Připomnělo mi to dvě pánské vůně - Architect (Oriflame) a Burberry London for Men (Burberry).

Konec je tedy smířlivý a trapper nejspíš přežije a na oslavu vítězství si dá žvýkací tabák. Mám Lea moc ráda, takže mě to těší, ale když hodnotím Bracken - za mě tedy (po slibném začátku) nic moc.

Avatar
18. říjen 2017 jerry píše:

Zelené traviny smíchané se suchými a pak frontální útok galbana v podobě zahrady zarostlé změtí trávy a keřů, ke kterým denní světlo nepronikne přes koruny stromů. A výrazná vůně lodyh namačkaných (a rozmačkaných) v prastaré kožené brašně přebil úplně vše. Teprve po cca 2 hodinách se vše zklidnilo, bohužel však do zcela opačného extrému - osvěžovač vzduchu "plný probouzející se jarní přírody". Výdrž je takřka nekonečná - jak je ostatně obecně u Amouage dobrým zvykem.

Avatar
06. říjen 2017 Panenka píše:

Hned po nástřiku je úžasná, fakt si dokážu představit, že jsem v ranním lese a kolem to kapradí a mech a do toho se skrze kmeny smrků opírá první slunce. Ale to je jen hlava, která je během deseti minut pryč, a pak to na mě přechází ve "svěží vůni obecnou"... no a za ty prachy...

Avatar
24. květen 2017 Martula píše:

Pohádka z mechu a kapradí. O bílé lilii, která vyrostla veliká, převeliká, obklopená trsem heřmánku a opečovávaná davem lesních skřítků. Skřítkové se o lilii starají, protože její vůně odhání zlé lesní démony a přivolává krásné sny. Představte si nahořkle zelenou vůni rozmáčklého listu kapradiny, zjemněnou pudrovým heřmánkem. Kapradí a heřmánek jsou jen předvoj, po chvíli vyniká omamně sytá lilie se šťavnatým stonkem, až křupne, když ji ulomíte. A protože jste v lese, vše doprovází vůně kůry stromů a měkkého mechu pod nohami. Dohromady je to svěží, chladivé, absolutně nesladké a hodně intenzivní. Originální. Pro mě doslova čarovná vůně. Ale určitě nebude sedět každému. Je příliš jiná, než se dnes nosí..

Avatar
14. květen 2017 andry píše:

Tahle vůně je ze světa fantastických bytostí a podobných stvoření. Ne éterická víla jako Lutensova Bois de Violette, ale taková jezinka, co po kamenech přeskakuje zurčící potok, v šatech z mlhy a pavučin, ve vlasech věnec z kapradí a lesních bobulí.

To je vlastně úplně přesně, o čem Bracken je: svíravě hořce, ale až šťavnatě zelené kapradí, které jak zjemňuje, pomalu ustupuje plným hrstem lesních plodů, sladkých a zralých, ale spíš způsobem osvěžujícím jako sorbet než sladkým jako marmeláda. Dřevo z hlubokého lesa, lehce zvlhlé, zem a hlína a osvěžující vánek s až mátovým nádechem.

Po posledních počinech od Amouage, které pro mě byly spíš o ničem, jsem velice ráda, že se po vydařených orientálkách vydali tímto směrem, který je mi jednak bližší a jednak - konečně něco zajímavého! (tak nějak obecně...)

Avatar
03. březen 2017 domenica píše:

Začátek je opravdu zelený. Kapradí, galbánum, zeleň, svíravá zeleň, ostrá zeleň... a k tomu hrst lesních plodů, hlavně ostružin, něco chlupatého... Divoké a trochu drhnoucí, žádná úhledná krabička s naleštěnými plody v supermarketu. K tomu zvláštní, trochu hypnotická vůně narcisu. Líbí se mi to. Ovšem asi po hodině přijde něco ještě lepšího! Parfém se zahustí mýdlovými tóny a zesládne dvěma rozdrobenými, dobře okořeněnými perníčky (hřebíček, koriandr, skořice). Přitom nesklouzne do gurmánské těžkopádnosti. Je tady totiž stále přítomný nějaký svěží tón. Špetka eukapyptu? Nevím. Každopádně palec nahoru!

Avatar
28. únor 2017 blackviolet píše:

Vzhledem k tomu, že bracken znamená kapradí, jsem očekávala zelenou vůni. A ta obrovská kapradina, která se na vás vyhrne z flakónu, je hodně zelená, řekla bych že až galbanově. U svěží zeleně je ale hned sladký nebo spíš sladkokyselý tón, takže ty avizované lesní plody připomínají ostružiny, borůvky a brusinky. Vidím to jako kraj lesa, ve stínu rostou kapradiny a kousek dál na mýtině ostružiní a borůvčí. A ještě kousek dál louka s rozkvetlými narcisy a heřmánkem. K této lesní idylce se přifaří kůže, čistá a vymydlená, a kapradí a louka se začínají pomalu vytrácet. V drydownu dostaneme ke kůži ještě vetiver a dřevo.
Je jasné, že vůně Amouage se definitivně přesunuly z orientu na evropský kontinent.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Jo Malone
od: jerry, 17.prosinec 2018
Pineider
od: jerry, 17.prosinec 2018
Dior
od: daniela, 17.prosinec 2018
Yardley
od: slniecko, 16.prosinec 2018
Sisley
od: wendulka, 15.prosinec 2018
Jesus del Pozo
od: wendulka, 15.prosinec 2018
Roger & Gallet
od: jerry, 14.prosinec 2018
L'Occitane
od: jerry, 14.prosinec 2018
Dior
od: alibi, 14.prosinec 2018
Parfums de Marly
od: blackviolet, 13.prosinec 2018
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod