databáze 119480 vůní od 8488 značek a 1599 parfumérů

Bracken Woman Amouage

Bracken Woman
značka: Amouage
parfumér:
rok: 2017
určení: pro ženy
hlava: list fialky, galbanum, lesní ovoce
srdce: lilie, narcis, heřmánek, kůže
základ: pačuli, vetiver, bříza
Diskuze:
Amouage (Značky)
Komentáře k vůni (12)
Avatar
teena-s (25.9.2020 )

Ten flakon měl být zelený(světlejší než rámeček nápisu "přidej komentář"pod mým komentářem, o odstín dva nebo přimíchat kanárkově žlutou,bílou ne to by ji zkazilo a ochladilo,obalený v jarnějablíčkovým lesklým papíru jako mýdýlko které jsem mívala v šatníku mezi pečlivě složenýma tričkama s různými veselými potisky.Fakt! Devadesátky jsou back! Cítím malinko bažinného hnitíčka (Eden) s drobnými bílými kvítky třeba toho heřmánku,má uklidňující účinky jako sedací koupel,je to nedospělá vůně ale oproti fujtajblu DKNY(milovnice odpustí) nesyntetická a živá,dýchá společně s mou krkavicí,tekutá Granny Smith co zesládne a přelije se mi do krve a falkon změní barvu na rudou
PS asi by nám ji měla vyzkoušet eurudike :D

Avatar
cashic (17.7.2019 )

nálož zeleně, květin a ovoce - obrovská pohřební kytice rozdupaná na navlhlé lesní půdě...je tam pudrová fialka i něco červeně trpkého (rybíz?)...rychle se uhlazuje a jemně hořkne, cítím suchou březovou kůru a kůži... je taková melancholicky bohatá, vybavují se mi romantické balady, Kytice, Balladyna... noční lesy, hřbitovy, světýlka... díky heřmánku a fialce je však stále blízko domů... jako bych stála v podvečer na hranici lesa za vesnicí... po cca hodině už je silně hořká, bylinná a zemitá (takhle bych si představovala čisté kapradí), to je střídavě více a méně překrýváno pudrovou (a lehce tlející) nasládlostí

Avatar
daniela (22.5.2019 )

Hezká zelená vůně, trochu pronikavá jako šťáva z listů a ovoce (ostatní domácí osazenstvo se otřáslo, že je to rána do nosu, nehezká vůně, eufemisticky řečeno). Za chvíli se v té přírodní vůni objeví náznak pracího prášku. Bohužel zesiluje, až cítím jen prací prášek, svěží, umělý a vlezlý. A jeho vůně trvá... a trvá... a trvá... až jsem si uvědomila, že to znám: podobně voněla Fleur de Cabotine - zelená a trochu vlezlá svou umělostí a jednotvárností.

Avatar
Dalia (11.5.2019 )

Bylinné mazání ...

Těžko popsatelná směs zemité nahořklosti, vůně nasekaných zelených stonků a olejnaté sladkosti zavadlých květů. Pro můj nos divnota, kterou bych snesla snad v mazaní na bolavá kolena, ale jako parfém ...?

Avatar
Renusatko (22.2.2018 )

Předem se omlouvám milovnicím této vůně. Rozhodně patří k vůním, které vyvolávají emoce. Překvapila, bohužel hooodně nemile. To je silná až úderná vůně. Myslela jsem si, že mám lilie ráda, ale v tomhle spojení mi nesedí. A narcis na mně vylezl ve své ošklivé podobě. Začátek byl naprosto nenositelný a asi 30 minut sedím a přemýšlím nad umytím. Všechno utlumuje kůže a není to tak strašné, ale jinak to manžel nazval zbraň hromadného ničení a prý to mám chránit, jak oko v hlavě, aby se mi to nerozbilo.
Na oblečení to není taková katastrofa, jak na mé kůži.O ženskosti mě moc nepřesvědčila, ale zajímavost ji přiznat musím. Flakón ji nesedí. Je to první Amouage, se kterým nesouhlasím, kde se vzala ta barva? Je přece zelená a jen zelená. Světle, tmavě, mentolově, větrově, jako kapky na kašel. Štípe v nose. Kapradí a les to určitě není. Je to mnohem zelenější a rozemleté do sirupu o vysoké koncentraci. K tomu heřmánek právě utržený a rozdrcený mezi prsty. Vetiver víceméně vítězí nad vším, vše přerazí a spolu s kůží dodává jakýsi pánský nádech. Kde jsou lilie a narcis nevím. Výdrž nekonečná.

Avatar
alibi (04.1.2018 )

Jestli je něco, co mě dokáže vždycky potěšit, je vývoj vůně. Když první tóny zní naprosto v jiném taktu a harmonii než závěr. Bracken rozhodně vývoj nepostrádá.

Úvod je ve znamení kapradí. Hustého vzrostlého zeleného, které stěží dokážou osladit a projasnit červené bobule. Když to bobulky vzdají, zbudou jen kapradiny a vlhká hlína. Stonky kytek, bylin a celé trsy heřmánku rozcupované, rozšmelcované na kousky. Vetiver a březová míza potom vše malinko vysuší a osladí, ale jen nepatrně. Kožené pačuli přidá trochu života.

Celý ten začátek mi připomněl scénu z filmu Revenant, kdy trapper Hugh Glass (Leonardo di Caprio), lovec kožešin, bojuje se samicí medvěda grizzlyho. Studený vlhký les. Při zápasu létají vzduchem kapradí, mech, trapper i medvědice a břízy poraněné medvědími drápy pláčou nad Leovými krutými zraněními.

Tento boj trvá desítky minut. Ovšem závěr vůně je úplně jiný. Dřevitý a dost sladký. Pořád jsem přemýšlela, co mi to připomíná. Až jsem se usnesla sama se sebou na sladkém kořeněném tabáku (snad kardamom, snad skořice, nevím). Připomnělo mi to dvě pánské vůně - Architect (Oriflame) a Burberry London for Men (Burberry).

Konec je tedy smířlivý a trapper nejspíš přežije a na oslavu vítězství si dá žvýkací tabák. Mám Lea moc ráda, takže mě to těší, ale když hodnotím Bracken - za mě tedy (po slibném začátku) nic moc.

Avatar
jerry (18.10.2017 )

Zelené traviny smíchané se suchými a pak frontální útok galbana v podobě zahrady zarostlé změtí trávy a keřů, ke kterým denní světlo nepronikne přes koruny stromů. A výrazná vůně lodyh namačkaných (a rozmačkaných) v prastaré kožené brašně přebila úplně vše. Teprve po cca 2 hodinách se vše zklidnilo, bohužel však do zcela opačného extrému - osvěžovač vzduchu "plný probouzející se jarní přírody". Výdrž je takřka nekonečná - jak je ostatně obecně u Amouage dobrým zvykem.

Avatar
Panenka (06.10.2017 )

Hned po nástřiku je úžasná, fakt si dokážu představit, že jsem v ranním lese a kolem to kapradí a mech a do toho se skrze kmeny smrků opírá první slunce. Ale to je jen hlava, která je během deseti minut pryč, a pak to na mě přechází ve "svěží vůni obecnou"... no a za ty prachy...

Avatar
Martula (24.5.2017 )

Pohádka z mechu a kapradí. O bílé lilii, která vyrostla veliká, převeliká, obklopená trsem heřmánku a opečovávaná davem lesních skřítků. Skřítkové se o lilii starají, protože její vůně odhání zlé lesní démony a přivolává krásné sny. Představte si nahořkle zelenou vůni rozmáčklého listu kapradiny, zjemněnou pudrovým heřmánkem. Kapradí a heřmánek jsou jen předvoj, po chvíli vyniká omamně sytá lilie se šťavnatým stonkem, až křupne, když ji ulomíte. A protože jste v lese, vše doprovází vůně kůry stromů a měkkého mechu pod nohami. Dohromady je to svěží, chladivé, absolutně nesladké a hodně intenzivní. Originální. Pro mě doslova čarovná vůně. Ale určitě nebude sedět každému. Je příliš jiná, než se dnes nosí..

Avatar
andry (14.5.2017 )

Tahle vůně je ze světa fantastických bytostí a podobných stvoření. Ne éterická víla jako Lutensova Bois de Violette, ale taková jezinka, co po kamenech přeskakuje zurčící potok, v šatech z mlhy a pavučin, ve vlasech věnec z kapradí a lesních bobulí.

To je vlastně úplně přesně, o čem Bracken je: svíravě hořce, ale až šťavnatě zelené kapradí, které jak zjemňuje, pomalu ustupuje plným hrstem lesních plodů, sladkých a zralých, ale spíš způsobem osvěžujícím jako sorbet než sladkým jako marmeláda. Dřevo z hlubokého lesa, lehce zvlhlé, zem a hlína a osvěžující vánek s až mátovým nádechem.

Po posledních počinech od Amouage, které pro mě byly spíš o ničem, jsem velice ráda, že se po vydařených orientálkách vydali tímto směrem, který je mi jednak bližší a jednak - konečně něco zajímavého! (tak nějak obecně...)

Avatar
domenica (03.3.2017 )

Začátek je opravdu zelený. Kapradí, galbánum, zeleň, svíravá zeleň, ostrá zeleň... a k tomu hrst lesních plodů, hlavně ostružin, něco chlupatého... Divoké a trochu drhnoucí, žádná úhledná krabička s naleštěnými plody v supermarketu. K tomu zvláštní, trochu hypnotická vůně narcisu. Líbí se mi to. Ovšem asi po hodině přijde něco ještě lepšího! Parfém se zahustí mýdlovými tóny a zesládne dvěma rozdrobenými, dobře okořeněnými perníčky (hřebíček, koriandr, skořice). Přitom nesklouzne do gurmánské těžkopádnosti. Je tady totiž stále přítomný nějaký svěží tón. Špetka eukapyptu? Nevím. Každopádně palec nahoru!

Avatar
blackviolet (28.2.2017 )

Vzhledem k tomu, že bracken znamená kapradí, jsem očekávala zelenou vůni. A ta obrovská kapradina, která se na vás vyhrne z flakónu, je hodně zelená, řekla bych že až galbanově. U svěží zeleně je ale hned sladký nebo spíš sladkokyselý tón, takže ty avizované lesní plody připomínají ostružiny, borůvky a brusinky. Vidím to jako kraj lesa, ve stínu rostou kapradiny a kousek dál na mýtině ostružiní a borůvčí. A ještě kousek dál louka s rozkvetlými narcisy a heřmánkem. K této lesní idylce se přifaří kůže, čistá a vymydlená, a kapradí a louka se začínají pomalu vytrácet. V drydownu dostaneme ke kůži ještě vetiver a dřevo.
Je jasné, že vůně Amouage se definitivně přesunuly z orientu na evropský kontinent.