databáze 145473 vůní od 9612 značek a 1830 parfumérů

Boszporusz Nishane Istanbul

Boszporusz
značka: Nishane Istanbul
parfumér: Lee, Jorge
rok: 2014
určení: unisex
hlava: mech, šalvěj, mořská tráva, cypřiš
srdce: jasmín, gardénie
základ: větvičník, ambra, pačuli, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
daniela (09.8.2022 )

Zelená osvěžující vůně, chvílemi má tendenci sklouzávat do avivážova, ale přece jen je znát kvalita a nesklouzne do umělosti. Zpočátku je vůně nasládlá, postupně se sladkost vytrácí a po několika hodinách se kloní spíše na pánskou stranu. Je pak sušší, bylinná a travnatá, a díky vetiveru (který ve složení tipuju) má lehce zemitý, až kouřový nádech. Ve vlasech krásně drží do druhého dne.

Avatar
Woody (22.4.2022 )

Přímořská plantáž bílých květů vedle farmy na mořské řasy. Odpolední siesta načatá pár tempy ve vlnách. Fouká teplý proměnlivý vítr. Květinová vtíravost se mísí s lehce prosušenou mořskou zelení. Pobřežní vegetace dodává řízné akvatice lehce dřevitý rozměr. Musím se usmívat při představě, že se Boszporuszem vyzbrojím na letní dovolenou u Máchova jezera. Usmívám se nadále, protože první hodinu mi přijde, že je to vůně z dětských oddělení globálních oděvních značek. Když se rozleží vidím před sebou Terezu Maxovou i s manželem. Tak a teď si jdu koupit nori, wakame,…

Avatar
ModestMourek (17.7.2019 )

Podivná vůně. Cítím svěží mořský vzduch, štiplavé minerální tóny, trpkou zeleň a nakonec, přibližně po hodině, zakouřený sametový větvičník, který se prolíná s pižmem připomínajícím krém na holení. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Avatar
wendulka (25.5.2017 )

Je typickou mořskou vůní, v níž patřičnou atmosféru vytváří mořská tráva se šalvějí a vodními a minerálními akordy. Zdejší zelenou vegetaci potom zastupuje hořká galbanová zeleň s cypřišem. Nechybí ani zjemňující tóny jasmínu a gardénie, které přináší květinovou svěžest, mechový základ s ambrou zase stabilitu. To vše z ní činí ideální kolínskou pro horké letní dny, ovšem pozor, tato má skvělou výdrž.