databáze 143527 vůní od 9515 značek a 1813 parfumérů

Bornéo 1834 Serge Lutens

Bornéo 1834
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2005
určení: unisex
složení: pačuli, bílé květiny, kardamom, galbanum, francouzské labdanum, kakao
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
jerry (13.8.2019 )

Dřevěný soudek od koňaku, suchý tabák, trocha hořké čokolády, koření a lehká pryskyřice. Pačuli, kterou opravdu hodně nemám ve vůních ráda, vůni jemně rámuje. Typová spřízněnost s 1270 (ale Borneo je podstatně větší drsňák).

Avatar
ModestMourek (04.12.2018 )

Za vzorek děkuji Svěženkáři. Bezprostředně po aplikaci mě přivítala hořká čokoláda následovaná kakaovým práškem. Potom se objevilo pačuli. Zemité, sklepní, rumové. Postupně se ustálilo na vůni knihovny plné starých knih v kožených vazbách, kterou cítím v parfému Patchouli (Molinard). V závěru pačuli zesládlo labdanem, k němuž se znovu připojilo prašné kakao. Nádherná vůně. Projekce byla značná a výdrž přesáhla 8 hodin.

Avatar
Cervanek (25.9.2018 )

Na prach rozemleté nesladké hodně drsné pačuli, v začátku čokoládovo-mentolové kakaové boby, bílé květy povlávají jen sem tam k vyhlazení ostrého kořeněného kardamonu. Až mě z ní škrabe v krku. Ač lineárni rozhodně není nudná. Mrakodrap bude této temné vůni rozhodně slušet. Teprve po roce v ní cítím hrst dobrého tabáku. BORNEO 1834 v kombinaci se SAPONE PER UOMO od DI SANTA MARIA NOVELLA znásobuje požitek této úžasné vůně. Toto mýdlo SMN je též založeno na pačuli v podobném “škrabavém” mentolovo kardamonovém duchu.

Avatar
svěženkář (28.4.2018 )

Borneo, ach Borneo! Proč jen jsi Borneo?

Tato asociace mne napadla. (Stejne jako @mudjahidine, kterou asi požádám o ruku.
Protože slíbila, že se postará, aby ji její vyvolený denně nosil a nikdy mu nedošla!)

Protože láska na první pohled/přičichnutí, fatální, na celý život a na smrt!

Okamžitě po přivonění mne vůně očarovala. Fatálně fascinovala! Tu musím mít! Za každou cenu! Směs alkoholu (prvotřídního kubáského rumu či jemného koňaku z dřevěného soudku), tabákového kouře a kůže.
A jaká! Prvotřídní křivák, který Vám koupila Lisbeth Salander. A kouř? Suchý výrazný tabák!
Po impozantním úvodu ustupuje rum, jeho hřejivost nahrazuje pačuli. Drsňáckou dvojku kůže (labdanum) a kouře doplňuje hřejivá jemnost. Nejdříve rum/koňak, později pačuli a kakao. A ještě troška kardamomu, abychom neusnuli. A dřevo.
Možná tropický ráj, možná plavba na pirátské lodi... možná pařba v rockovým doupěti. Každopádně jízda! Na život a na smrt!

Avatar
wendulka (21.3.2015 )

Není pačuli jako pačuli, ovšem tady se Serge teda vytáhl . Máme tu loď, ale ne pirátskou, nýbrž nákladní, která se chystá vyplout z Bornea se zásobami. Máme tu lodní sklad a v něm dřevěné sudy s rumem z cukrové třtiny, dřevo je od něj sladce navlhlé. Po chvíli se otevřou dveře a dovnitř vnikne mohutný oblak kouře (labdanum), z hustého oblaku se vynoří námořník v kožené zástěře, který sem přišel složit ještě několik dřevěných soudků s kakaem. Tak na tuhle dlouhou plavbu jsem se vydala moc ráda :) .

Avatar
kwitek (12.2.2015 )

Tak tohle mě málem sežralo. Fakt lidožrout z Bornea. Uff. Pačuli ve své drrrrsné podobě. Po půlhodině se přestávám bát, čichám kakao, tabák, no a hlínu - protože tak já samotné pačuli vnímám. Vzít si tohle na první rande.. To by byla fakt sranda :-D.

Avatar
Miru (18.1.2015 )

…konečně něco pořádnýho…!
Přes nos mě praštil rum..!,
vylitý na palubě pirátské lodi…
...to znamená vlhké dřevo drbané otroky slanou vodou z moře…
A kapitán,drsný,ale krásný chlap ošlehaný větrem se ztvrdlými rysy ve tváři.., přesto se srdcem na správném místě…,
pokuřuje dýmku se silným tabákem a
dohlíží na své vazaly, aby se neflákali…
Ti ohnuti nad palubou fregaty, spáleni sluncem, mokří od vody i vlastního potu, žvýkající listy pačuli, aby nevnímali dřinu a ničící slunce…,
uplivují stranou zabarvené sliny…
Jako osvěžení si korzár na kapitánském můstku dává šálek horké neslazené čokolády…
Krása!!
Všechny složky jsou zde ohromně intenzivní!…
...tabák, dřevo, pačuli, trocha rumu a čokolády...
Na takovouhle vůni bych taky občas měla chuť!,
přesto, že je mužná a drsná, ale „uvnitř“ svým způsobem jemná a přitažlivě charismatická…
22/04/09

Avatar
kinoma (09.1.2015 )

První úder, to je práškové kakao. Ne úplně hořké, spíše trochu nasládlé (zase žádné Granko), s jemnou stopou pačuli. Jak se dostává pačuli do popředí, kakao hořkne a přidává se pořádná dávka kouře. Sem tam celou trochu ponurou kompozici osladí čokoláda se sušeným ovocem naloženým v koňaku. A pořád je tam kakao...