databáze 136663 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

Bois des Îles (Eau de Toilette) Chanel

Bois des Îles (Eau de Toilette)
značka: Chanel
parfumér: Polge, Jacques
rok: 2007
určení: pro ženy
hlava: sicilská mandarinka, kalábrijský bergamot
srdce: santal, ylang-ylang
základ: tonka, bourbonská vanilka

kolekce Les Exclusifs

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (28.11.2020 )

Bergamot v poněkud nepříjemné podobě, santal a ylang-ylang - to je pro mě naprosto zabijácká kombinace. Po hodině už jen santal. Naštěstí pro mě výdrž nic moc.

Avatar
Dalia (20.2.2020 )

Dřevo, pudr a sladké já …
Tak to mám ráda. Když je teplo, času habaděj a nic nemusím. Můžu se třeba courat starým městem, koukat do výkladů všemožných obchůdků, usmívat se do slunce nad hlavou, dát si kafe támhle na rohu … cokoliv. A vnímat. Všechno od barev, zvuků až po vůně. To poslední úplně ze všeho nejraději. Každá voňavá molekula teď sálá horkem a je vláčná, táhlá, podobná medové niti. Žádné ostré kontury jako v zimě. Citrusy rychle zesládnou, rozplynou se pod tíhou krémového ylangu a ten? Ten taje na žhnoucím santalu tak dlouho, dokud se nepromění v heboučký pudrový povlak. Odlepím nos od zápěstí, ale stejně za chvíli neodolám, abych se zase neočichávala jako pes. Snažím se nenápadně, občas se to však nepodaří … co koukáte, pane? Nikdy jste k sobě nečichal?

I mně tato vůně připomíná Samsaru, protože santal zde je stejně živoucí jako v ní. Krásná a horkokrevná, ale přesto pro Chanel typicky elegantní.

Avatar
Miru (30.4.2016 )

…a zase na chanelade
(ve velejemném provedení, spíš podprahové opět)
postavili delikátní orientální vůni,
něco jako zastřeně mandarinkově velice jemně pikantě dřevitější Samsara bez jasmínu,
a opět – s kadidlovou stopou…
23/02/14

Avatar
wendulka (02.5.2015 )

Častokrát jsem četla o přirovnávání této vůně k Samsaře, na kterou nedám dopustit zejména v létě, což byl i důvod, proč jsem se jí pokoušela dávat opakovaně šanci, ale ne, není to tam. Začátek je chanelovský: jiskřivě aldehydy s hořkým neroli, k nimž se přidávají nazelenalé sušené bylinky. Potom tedy nastupuje jasmín, santal a mýdlový ylang, přičemž jim předchází kapka jiskrně opojného šeříku, jenže pro mě tomu chybí ta guerlainovská uhlazenost.

Jasmín je bohužel v mém případě zelený a indolický, santal vyloženě čmoudí, než že by měl podobu vonných tyčinek a přimíchal se nám k němu spálený kokos. Teprve v základu se dostavuje to, o čem psala moudjahidine, kdy se santal uklidní a pravděpodobně v kombinaci s "vanilkovým" benzoinem, "pudrově" pryskyřičnatým oppopanaxem a hřejivou ambrou vytvoří věrnou iluzi sluncem rozpáleného písku, na němž leží na troud vysušené dřevo.